Infostart.hu
eur:
385.07
usd:
328.6
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes

Akár a filmekben: milliókat csalt ki a magyar álminiszter az exzsarutól

7 millió forintnyi eurót fizetett egy Magyarországon élő német exzsaru hiszékenységéért - adta hírül a Blikk.

A férfi detektoros fémkeresővel akart kincset keresni, egy társaság pedig elhitette vele: ennyiért hivatalos tanfolyamot és engedélyt is intéznek neki. Sőt, még a magyar miniszterrel is összehozták.

A német exzsaru a lapnak elmondta, hogy évtizedek óta hobbija a régészet, mindig nagyon szeretett volna régészeti feltárást végezni.

 Amikor Magyarországra költözése után egy társaságban szóba került a szenvedélye, egy férfi közölte, jó kapcsolatai vannak a minisztériumban, segít, hogy valóra váltsa az álmát.

A „jóakaró” néhány hét múlva fel is hívta a férfit, egy előkelő szállodába invitálta, és azzal hitegette, hogy ott magával a miniszterrel beszélhet az eljárás részleteiről.

"Kék lámpás autóval mentek előttünk az ötcsillagos szállodába. A hotel bárjában egy magát Kovácsnak nevező »miniszter« közölte: nagy szerencsém van: épp indul egy tanfolyam, beiratkozhatok. Az adminisztráció, a tolmács és az oktatás 22 ezer euró, azaz hétmillió forint" - mesélte nem mindennapi történetét a férfi.

Ő végül átadta az összeget a megjelölt helyen, azt mondták, majd iskolakezdéskor kap számlát.

"Azóta sem érkezett semmi a fenyegető üzeneteken kívül. Amikor leesett, hogy csúnyán átvertek, a rendőrséghez fordultam" - vázolta kálváriáját a férfi.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×