Infostart.hu
eur:
365.1
usd:
312.55
bux:
0
2026. augusztus 20. csütörtök István

Fél órát késnek a vonatok a szegedi vonalon

A biztosítóberendezés hibája miatt mintegy fél órát késnek a vonatok vasárnap délelőtt a Budapest-Szeged vonalon - közölte a Mávinform sajtóügyeletese az MTI-vel.

Kavalecz Imre tájékoztatása szerint a biztosítóberendezés Városföld és Kiskunfélegyháza között hibásodott meg, a szerelvények csak 40 kilométeres sebességgel közlekedhetnek. Mivel a vasúti átjárókban sem működnek a sorompók, ezeken a szakaszon 15 kilométeres sebességre kell a vonatoknak lelassítaniuk.

A MÁV arra kérte a járművezetőket, hogy a vasúti átjáróknál ők is fokozottabban figyeljenek. A szakemberek már elkezdték a biztosítóberendezés hibájának kijavítását.

A késésben a MÁV vonatinformációs rendszere szerint eddig két vonat érintett: a Bajáról Kecskemétre tartó InterRégió 53, a Budapestről Szegedre tartó Tiszavirág InterCity 30 perc késéssel közlekedik.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Súlyos támadás érte Kijevet, F-16-os lőtt le egy tengeri drónt a Neptun Deep gázmező közelében – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Súlyos támadás érte Kijevet, F-16-os lőtt le egy tengeri drónt a Neptun Deep gázmező közelében – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Oroszország nem sokkal éjfél után drónokkal és ballisztikus rakétákkal támadta Kijevet, egy ötemeletes lakóházat és egy gyerekkórházat is találat ért. Legalább 15 ember életét vesztette a csapásokban, több tucat megsebesült. A román védelmi minisztérium szerint egy Ukrajnát érő támadás során egy drón zuhant le Romániában, Tulcea megyében, egy lakatlan területen. Később a Románia kizárólagos gazdasági övezetéhez tartozó Neptun Deep gázmező közelében lőtt le egy román F-16-os egy feltehetően orosz tengeri drónt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×