Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 1. szombat Boglárka

Netes vita után ölt egy holland tinédzser

A fiatalkorúakra kiróható legsúlyosabb büntetést szabta ki hétfőn egy holland bíróság egy 15 éves fiúra, aki megölt egy fiatal lányt egy közösségi oldalon folytatott vita következményeként.

Az arnhemi törvényszék egy év börtönre, majd azt követően három év elmegyógyintézeti kezelésre ítélte a tinédzsert, aki idén januárban szúrta le a vele egyidős Joyce Haut, akit a holland sajtó csak becenevén, "Winsie"-ként említ.

"A bíróság úgy ítéli meg, hogy a vádlott előre megfontolt szándékkal gyilkolta meg Winsie-t" - áll a bíróság indoklásában. "Szándékosan arcon és nyakon szúrta, egyértelműen ölni akart" - részletezi az ítéletet a törvényszék.

Az akkor még csak 14 éves gyilkost egy bizonyos Polly W. és annak barátja, Wesley C. bujtotta fel az emberölésre. Winsie és Polly korábban barátnők voltak, de Polly megharagudott Winsie-re, mert neki nem tetsző hozzászólásokat tett egy közösségi oldalon. Ezt követően hívta fel és kérte meg Polly barátja a 14 éves "bérgyilkost", hogy végezzen a lánnyal.

A gyilkos a lány családjának arnhemi otthonában követte el tettét. Halálosan megsebesítette a lányt, akinek apját is megsebesítette. A támadásnak szemtanúja volt a lány öccse. Az apa és a fiú szerint Winsie vérbe fagyva hevert a padlón. Polly, barátja és a későbbi gyilkos a közösségi oldalon arról beszélgettek, hogy a kiszemelt áldozat egész családját meg kellene ölni.

A bíróság szerint a most már 15 éves elítélt súlyos viselkedészavarral küzd és pszichopata hajlamai vannak. Édesanyja elmondása szerint előfordult, hogy pénzt ajánlott vele egykorú gyerekeknek, hogy játsszanak vele.

Az ügyészség úgy véli, ez az ügy azért különösen súlyos, mert gyerekek hidegvérrel kitervelték egy másik gyerek meggyilkolását. "A barátságból gyűlölet lett, és ezt a tervet a gyűlölet szülte" - mondta az ügyészség egyik tisztségviselője.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiahiányban szenved a forint

Energiahiányban szenved a forint

A tegnapi napon a japán jegybank devizapiaci beavatkozása nyomán a jen több mint 2 százalékot erősödött a dollárral szemben, miközben az euróval szemben is gyengült a dollár. A nap folyamán az energetikai veszélyhelyzettel kapcsolatos hírek, a japán jen mozgása és a bejövő makroadatok állnak a figyelem középpontjában. A forint reggeltől kezdve fokozatosan gyengült a Paks leállításáról érkező bejelentések, és az emiatt szükségessé váló nagyobb energiaimportról szóló hírek hatására, a tendencia azonban a délután folyamán megállt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 31. 11:07
2026. július 12. 14:43
×
×