Infostart.hu
eur:
353.66
usd:
310.34
bux:
0
2026. június 29. hétfő Péter, Pál

Újabb halálos ámokfutás az Egyesült Államokban

Két embert lelőtt pénteken az Egyesült Államokban egy élelmiszer-áruház alkalmazottja, aki később magával is végzett - közölték tisztviselők.

Az eset a New Jersey államban lévő Old Bridge településen történt.

Bruce Kaplan, Middlesex megye ügyésze elmondta, hogy a lövöldöző 23 éves férfi az áruházban kollégáira nyitott tüzet. Megölt egy 18 éves lányt és egy 24 éves férfit. A többi dolgozó elrejtőzött. Az ámokfutó nem sokkal később magával is végzett - tette hozzá a nyilatkozó.

Tizenhat lövés dördült el, némelyik lövedék betörte az áruház utcai kirakatának ablakait. A hatóságok a helyszínen egy AK-47-es gépkarabélyt, lőszert és egy pisztolyt találtak.

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: 15 év múlva robotok szedik majd a gyümölcsöt Magyarországon

Apáti Ferenc: 15 év múlva robotok szedik majd a gyümölcsöt Magyarországon

Tizenöt év múlva már lesznek olyan robotok, amelyek képesek a zöldség és a gyümölcs betakarítására – a Fruitweb Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke erre számít. Apáti Ferenc azért bízik ebben, mert ebben az ágazatban a feladatok jóval több mint felét embereknek kell elvégezniük, akikből egyre kevesebb vállalja a nehéz fizikai munkát. Az egyetemi docens az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt erről.

Hogy bírunk ki még két és fél napot? Még melegebb lesz, csak a hét közepén jön az enyhülés

A hét elején folytatódik a forróság, a hét közepén azonban hidegfronttal érkező záporok, zivatarok enyhítenek a hőségen - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×