Infostart.hu
eur:
363.43
usd:
314.21
bux:
150552.7
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Felkínálták a rablóknak a bankot

Az alkalmazottak rendben bezárták péntek délután a bankot, ám az épületbe később visszatérő dolgozók már nem. Szombat délutánig így bárki besétálhatott a nyitott ajtón az üres pénzintézetbe.

A Newcastle-hez közeli Gateshead város forgalmas főutcáján található a bank. Péntek délután a munkájukat befejező alkalmazottak előírás szerűen be is zárták az intézményt, ám később néhány dolgozó visszatért az épületbe, hogy felvegyenek néhány dokumentumot. Õk viszont távozáskor elfelejtették bezárni az ajtókat.

Akkor riasztották a bank vezetőit, amikor egy ügyfél besétált az üres pénzintézetbe szombat kora délután. Nem volt egy alkalmazott sem az épületben, és még a riasztó sem szólalt meg, így a meglepett ügyfél értesítette a rendőrséget.

A bank szerint a bizalmas dokumentumok és a pénz biztonságban volt. A szóvivő megköszönte az ügyfél éberségét, és hozzátette: ilyen incidensek nagyon ritkán történnek.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: a Hamász lefegyverzésén múlik a gázai béke, de egy palesztin államnak a közeljövőben alig van realitása

Szakértő: a Hamász lefegyverzésén múlik a gázai béke, de egy palesztin államnak a közeljövőben alig van realitása

Donald Trump amerikai elnök július 30-án történelmi áttörésként jelentette be, hogy a Hamász és a Gázai–övezet valamennyi palesztin fegyveres csoportja beleegyezett a teljes fegyverletételbe. A folyamat azóta alig halad. Bár most úgy tűnik, hogy a Hamász hajlandó megtenni az első lépést, Izrael a belföldi választási kampány miatt húzza az időt.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Érik a fordulat a forintban?

Érik a fordulat a forintban?

Az amerikai termelői árindex a várakozások alatt, a fogyasztói infláció pedig a várakozásokkal összhangban alakult a héten, ami elindította a szeptemberi kamatemelési várakozások kiárazódását. Ez kedvezett a feltörekvő piaci devizáknak, köztük a forintnak, amelynek árfolyama lefelé oldalazott az euróval és a dollárral szemben. Az amerikai kötvényhozamok ugyanakkor magasan ragadtak, ami napokig gátat szabott a dollár érdemi gyengülésének. A péntek délutáni gyenge amerikai kiskereskedelmi adat azonban áttörte ezt a falat: gyengült a dollár, miközben a forint erősödött. Az euró 363,3, a dollár 313,8 forinton zárhatja a hetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×