Infostart.hu
eur:
356.4
usd:
313.97
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván

Rágyújtott a benzinkúton, élő tűzgolyóvá vált - videóval

Biztosan megtanulta egy életre a "sose gyújts rá a benzinkúton" szabályt az a férfi, aki élő tűzgolyóvá vált, amikor gyufát gyújtott, hogy pöfékeljen egyet, miközben autója tankjába ömlött az üzemanyag. A balesetet a töltőállomás biztonsági kamerája rögzítette.

Szerencsésnek érezheti magát egy arizonai benzinkúton rágyújt férfi, hogy testének csupán 20 százaléka égett össze. A fiatal, aki iraki bevetéséről tért haza, a töltőállomáshoz tartozó üzletben vette a cigarettát, majd visszasétált az autóhoz, amelybe barátja éppen benzint tankolt.

Amikor rágyújtott, a testét beborították a lángok. A történteket rögzítette a benzinkút biztonsági kamerája is: a felvételeken jól látszik, ahogy a férfi karjaival hadonászva rohangál, barátja pedig előbb elugrik a kocsitól, majd visszatér, hogy kimentsen egy csecsemőt a hátsó ülésről.

A lángokban álló férfit végül az egyik benzinkutasnak, Benjamin Gonzaleznek sikerült eloltania: nyakon öntötte egy vödör vízzel, de előbb kirántotta a töltőpisztolyt az autóból. "Mire odaértem, a fickó már lángolt és őrült módjára rohangált fel-alá. Nem akartam, hogy az egész kóceráj felrobbanjon" - mondta a pénztáros, aki mindössze egy hete kezdte ott a munkát.

A balesetben egyedül a felelőtlen férfi sérült meg, a benzinkúton dolgozók azonban újra figyelmeztettek: az eset csak megerősíti, hogy a tankolás nagyon veszélyes lehet, hiszen még a benzingőz is képes meggyulladni. "Elég egy szikra és minden a levegőbe repül" - fűzte hozzá Benjamin Gonzalez.

Címlapról ajánljuk
Boromisza Zsombor: nem a Velencei-tó vizének pótlásán, hanem a turizmus alkalmazkodásán kellene gondolkodni

Boromisza Zsombor: nem a Velencei-tó vizének pótlásán, hanem a turizmus alkalmazkodásán kellene gondolkodni

A Velencei-tó jövőjéről szóló viták gyakran a vízpótlás körül forognak, ám ez önmagában nem jelent hosszú távú megoldást – írta a Másfélfok blogon a MATE Tájvédelmi és Tájrehabilitációs Tanszékének egyetemi docense. A szakember az InfoRádióban arról beszélt, hogy az alkalmazkodás a valódi megoldás, ezért olyan turisztikai és rekreációs fejlesztésekben kell gondolkodni, amelyek figyelembe veszik a tó természetes változékonyságát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Nagy technológiai eladási hullám után próbálnak magukhoz térni a tőzsdék

Nagy technológiai eladási hullám után próbálnak magukhoz térni a tőzsdék

Vegyes hangulat látszik a nemzetközi tőkepiacokon, mivel a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tartja a tőzsdéket. A hangulatot javítja, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×