Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Álrendőrök és rendőrök lövöldöztek Ausztriában

Rendőrnek álcázott bűnözőket tettek ártalmatlanná civil ruhás osztrák rendőrök szombat hajnalban a schwechati repülőtér közelében, az S1 gyorsforgalmi úton. A lövöldözésben az egyik bűnöző halálosan megsebesült.

Az alsó-ausztriai rendőr-főkapitányság közleménye szerint az eset az A4-es és az A2-es autósztrádát összekötő külső gyűrű schwechati leágazásánál, egy pihenőhelyen történt. A három, magát rendőrnek álcázó bűnöző egy autót akart "ellenőrizni" a parkolóban, a gépkocsiban azonban két civil ruhás rendőr ült. Amikor ez kiderült, az egyik álruhás pisztolyt rántott, és rálőtt a rendőrökre. Azok viszonozták a tüzet, és mindhárom bűnözőt megsebesítették.

A támadók autójukkal - egy Alfa Romeóval - próbáltak menekülni, ám nem sokkal később, egy parkolóhely közelében megálltak, és megadták magukat az üldözésükre indult rendőröknek. A sofőr, aki az ORF rádió értesülése szerint haslövést kapott, a helyszínen meghalt. A másik két sérültet kórházba szállították.

A nyomozó hatóság feltételezése szerint mindhárom bűnöző román állampolgár. Azzal gyanúsítják őket, hogy rendőrnek álcázva több gépkocsit kifosztottak az utóbbi hetekben az S1 mentén létesített parkolókban.

A tartományi főkapitányság felhívta a figyelmet arra, hogy az alsó-ausztriai autósztrádákon március közepe óta megszaporodtak a hasonló esetek: álruhás rendőrök állítanak meg "igazoltatás" céljából gépkocsikat, hogy aztán a bent ülőktől elszedjék a pénzüket. Az áldozatok zömmel németül nem vagy csak gyengén beszélő külföldiek.

Címlapról ajánljuk
Klímavédelem: így homályosítaná el a napot technológusok egy csoportja

Klímavédelem: így homályosítaná el a napot technológusok egy csoportja

Lehet, hogy hamarosan igazzá válik a mondás, hogy „a Napra lehet nézni, de rád nem”? Egy startup (befektetők dollármillióival a háta mögött) egy olyan módszer kidolgozásán ügyködik, amellyel tompítani lehetne a Földet érő napfényt. Ez eszközt kínálna a globális felmelegedés elleni fellépésre. A klímaaktivisták hevesen reagáltak, miközben politikai akadályai is lehetnek a merész elképzelésnek.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×