Infostart.hu
eur:
361.99
usd:
313.29
bux:
148382.54
2026. augusztus 5. szerda Krisztina

Tizenegymilliós kárpótlás minden rács mögött töltött évért

Egy amerikai férfi 1,25 millió dolláros (272 millió forint) kárpótlást kapott, miután huszonnégy évet töltött börtönben két nő elrablásának és megerőszakolásának vádjával, mire a DNS-vizsgálatok bebizonyították az ártatlanságát - közölte Florida szövetségi állam.

Charlie Crist, Florida kormányzója kezességet vállalt Jerome Alan Crotzer kárpótlásáért. A férfi ártatlanságát 2006-ban bizonyították be a DNS-vizsgálatok.

"A pénz nem kárpótol azért az időért, amit Alan Crotzer börtönben töltött" - ismerte be a kormányzó, aki ugyanakkor gratulált a bíráknak, amiért megítélték az egykori rabnak a kárpótlást.

Alan Crotzert 1982-ben - amikor még nem létezett a DNS-teszt - 130 évi börtönre ítélték.

A 272 milliós kárpótlás azt jelenti, hogy a férfi minden börtönben töltött év után 11,3 millió forintnak megfelelő összeget kap.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Lefordultak az európai tőzsdék - Mi mozgatja ma a piacokat?

Lefordultak az európai tőzsdék - Mi mozgatja ma a piacokat?

Az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények mellett a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek ma a befektetők külföldön és itthon is, az amerikai tőzsdék zárása után jelentett a SpaceX és az AMD, a hazai blue chipek közül az OTP tette közzé hajnalban a számait, este pedig a Magyar Telekom gyorsjelentése jön. A hangulat kifejezetten optimista volt a piacokon, az amerikai indexek nagyot raliztak kedden, a Dow és az S&P 500 új történelmi csúcsra ment, az ázsiai tőzsdéken is emelkedéseket lehetett reggel látni, a Nikkei különösen jól teljesített és az európai indexek is erősödésekkel nyitottak. Napközben azonban olvadnak a pluszok, a magyar tőzsde pedig alulteljesítő ma a Mol és az OTP esése következtében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×