Infostart.hu
eur:
360.48
usd:
310.18
bux:
132379.08
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia

Személyvonat ütközött kamionnal - képgaléria

Helyreállt a vasúti forgalom kedden a délutáni órákban Rábapatonánál, ahol egy személyvonat kamionnal ütközött össze a vasúti átjárónál, s a kamion vezetője megsérült.

Stöckert Dávid, a GYSEV Zrt kommunikációs vezetője elmondta: sebességkorlátozás nincsen a vasúti pályán, a deformálódott síneket ugyanis sikerült helyreállítani. Néhány perces késésekre azonban számítani kell a kedden utazóknak Győr és Sopron között.

A vasúti fényjelző készülék működött, pirosat jelzett, a kamion sofőrje mégis behajtott az átjáróba - közölte a helyszínelést követően a rendőrség. A kár meghaladja a 200 millió forintot - mondta a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.

Kocsis Tünde alezredes közölte: a Sopron felől Győr irányába közlekedő GYSEV személyvonat elkapta és szétszakította a kamion hátsó tengelyét. Az alváz a bal árokba, a fülke az úttestre csapódott. A pótkocsi az úttest jobb oldalán felborult. A jármű 55 éves vezetője az elsődleges orvosi vélemény szerint könnyű sérüléseket szenvedett. A vonat utasai közül senki nem sérült meg.

Ugyanakkor a néhány éve vásárolt villanymozdony üzemképtelenné vált és megsérültek a sínek is. A kamionban a becsült kár négymillió forint.

A kamion vezetőjével szemben közlekedés biztonsága elleni bűntett megalapozott gyanúja miatt vizsgálat kezdődött. Ennek három évig terjedő szabadságvesztés a büntetési tétele - közölte a sajtóreferens.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: a kormány felbontja a Krausz Ferenc alapítványával kötött 261 milliárd forintos szerződést

Magyar Péter: a kormány felbontja a Krausz Ferenc alapítványával kötött 261 milliárd forintos szerződést

Magyar Péter miniszterelnök üzent a Facebookon, visszakérik az eddig már kifizetett 22 milliárd forintot is a Nobel-díjas tudós alapítványától. A Tisza-kormány felülvizsgálja a „közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok” (kekva) teljes rendszerét. Ezek az alapítványok összességében több ezer milliárd forintos vagyont kaptak az államtól az előző kormányzat idején.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Így teremthetők meg a zöldgazdaság hazai feltételei

Így teremthetők meg a zöldgazdaság hazai feltételei

„A környezetvédelem nem zöld luxus, hanem nemzetstratégia a túléléshez” – mondta meghallgatásán Gajdos László élő környezetért felelős miniszter. Úgy vélem, arról ma már szakmai konszenzus van, hogy a globális geopolitikai rendszer teljes átrendeződés alatt áll, amelynek hatásai Magyarországot is elérik. A kereskedelmi konfliktusok, szétszakadó és újonnan kialakuló szövetségek és önfenntartásra törekvő elzárkózás közepette hazánk jövőbeli gazdasági stabilitásának egyik záloga a magas minőségű zöldgazdaság megteremtése, ami a környezetvédelmi és gazdaságfejlesztései szempontok szakpolitikai összehangolásával valósítható meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×