Infostart.hu
eur:
385.05
usd:
328.48
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

A bombagyárosok könnyen kijátszhatják a biztonsági előírásokat

A terroristák fel tudják csempészni a bombák előállításához szükséges alapanyagokat a repülőkre Nagy-Britanniában, annak ellenére, hogy folyadékot csak korlátozott mennyiségben lehet a fedélzetre vinni - derült ki egy televíziós műsorból.

Egy stáb bemutatta, hogy robbanóanyag állítható elő olyan, színtelen és szagtalan kemikáliákból álló keverékből, amelyet egy kis ügyességgel felvihetnek az utasok a repülőre.

Bár a világ legtöbb repterének szabályzata szerint az egyes folyadéktípusokból legfeljebb 100 millilitert lehet felvinni a gépre a kézipoggyászban, a bombakészítőknek ez nem jelenthet akadályt.

Ha ugyanis több összetartozó ember vág neki az útnak, együttesen már képesek annyi folyadékot magukkal vinni, amennyi elegendő egy bomba készítéséhez. Egy biztonsági szakértő rámutatott: mindössze öt embert kell beszervezni ahhoz, hogy felrobbantható legyen a gép.

A csatorna arról nem számolt be, hogy pontosan milyen folyadékokat és milyen arányban kell elegyíteni egymással, arra azonban korábban már többen rámutattak: robbanóanyag előállítására alkalmas a többi mellett a hidrogén-peroxid vagy egy hétköznapi kontaktlencse-tároló folyadék is.

Arra szintén figyelmeztettek a műsorban: bár a csomagokat átvizsgálják, hogy felmérjék azok tartalmát, az emberek csak fémkereső kapun mennek át a beszállás előtt.

A légitársaságok szigorítanák az ellenőrzéseket, de eközben csökkentenék az utasok kellemetlenségeit is.

Címlapról ajánljuk

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.
Egyre nagyobb az esés az amerikai tőzsdéken

Egyre nagyobb az esés az amerikai tőzsdéken

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×