Infostart.hu
eur:
358.69
usd:
308.44
bux:
132721.12
2026. május 21. csütörtök Konstantin

Kötelezővé tehetik a drogtesztet az egyetemeken

Kötelező drogtesztet vezethetnek be az orosz egyetemeken ősztől - jelentette a Ria Novosztyi orosz hírügynökség a Szövetségi Kábítószerforgalom-ellenőrzési Szolgálat (FKSZN) moszkvai igazgatójára, Viktor Hvorosztyanra hivatkozva.

A teszt a tervek szerint kötelező lesz mind az állami, mind a magánegyetemek hallgatói számára. A rendszert kísérleti jelleggel már évekkel ezelőtt bevezették a Bauman Állami Egyetemen, ahol évente kétezer diák esik át a vizsgálaton.

Most az állami duma néhány képviselője vetette fel újra a kötelező drogtesztre vonatkozó javaslatot azzal, hogy számos foglalkozásban és hivatásban nem lehet helye kábítószerfüggő embereknek.

A Szövetségi Kábítószerforgalom-ellenőrzési Szolgálat igazgatója szerint a kötelező teszt elősegíti majd a drogfüggő diákok számának csökkentését, ami azért is égető, mert ez a szám 2006-ban megduplázódott.

Nyáron Jurij Luzskov, Moszkva polgármestere már javasolta, hogy a város hozzon rendeletet a diákok kötelező egészségügyi szűrővizsgálatának bevezetéséről, amelynek során különböző egyéb vizsgálatok mellett azonosíthatnák a drogosokat.

Moszkvában jelenleg 29 ezer drogfüggőt tartanak nyilván, mintegy 70 százalékuk kiskorú, s közülük a legtöbben 13-14 éves korukban ismerkednek meg a kábítószerrel.

Címlapról ajánljuk
Azbesztügy, közös kormányülés – Magyar Péter Bécsben új kezdetről beszélt Ausztria és Magyarország között

Azbesztügy, közös kormányülés – Magyar Péter Bécsben új kezdetről beszélt Ausztria és Magyarország között

Christian Stocker osztrák kancellárral tárgyalt Bécsben Magyar Péter miniszterelnök. A megbeszélés után sajtótájékoztatót tartottak, ahol az osztrák kancellár együttműködést ígért azbesztügyben, hétfőn jön előrelépés az ügyben. Magyar Péter pedig jelezte: nem lesz mindenben egyetértés, de Magyarország konstruktív tagja lesz az Európai Tanácsnak is, miközben kiáll a magyar emberek és vállalatok érdekéért.

Reagált a Fidesz és a KDNP a Tisza-kormány Alaptörvény-módosítási javaslatára

A szerda este benyújtott javaslatban korlátoznák a miniszterelnöki pozíció időbeli betölthetőségét, rögzítenék, hogy a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok vagyona nemzeti vagyon, valamint lépéseket tesznek a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetése érdekében.
inforadio
ARÉNA
2026.05.21. csütörtök, 18:00
Bán Teodóra
a Margitszigeti Szabadtéri Színház ügyvezető igazgatója
Jelentett az Nvidia - Mit csinálnak a tőzsdék?

Jelentett az Nvidia - Mit csinálnak a tőzsdék?

Tegnap megérekzett a felpattanás az amerikai tőzsdékre, miután kedvező hírek érkeztek Iránból. A befektetők kiemelten figyelték szerdán az Nvidia első negyedéves gyorsjelentését is, a vállalat pedig ezúttal sem okozott csalódást: bőven verte a várakozásokat. Ezt követően Ázsiában a japán tőzsde pattant nagyot reggel, Európában viszont visszafogott mozgásokat láthatunk. A magyar tőzsdén is óvatos a hangulat, nagyot esett viszont az OTP, ami annak tudható be, hogy mától osztalékszelvény nélkül forognak a bank papírjai. Gazdasági események szempontjából az Európai Bizottság tavaszi gazdasági előrejelzéséreé, illetve beszerzési menedzserindexekre lesz érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×