Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Ölt, majd darabolt a polgármester

Szalonnaünnepet tartottak az ukrajnai Poltava városában. Az esemény egy nyársonsült malac felszeletelésével kezdődött, melyet a város polgármestere ölt le.

Poltava nemcsak az ukrajnai szalonnagyártás "fővárosa", de vezet az egy főre jutó szalonnafogyasztás tekintetében is, így joggal vállalkozott az ünnep megrendezésére - hangsúlyozta a polgármester a település szalonnaünnepén.

A seregszemlén húsz vállalkozó mutatta be termékeit. A gasztronómiai élvezetek mellett a tudomány is szóhoz jutott. Poltavában működik ugyanis az ország egyetlen sertéstenyésztési kutatóintézete, amelynek munkatársai a szalonna áldásos élettani hatásairól fejtették ki véleményüket.

A tudósok cáfolták a dietetikusok véleményét, akik szerint a telített zsírsavak magas tartama miatt igen ártalmas a szalonna fogyasztása. Meggyőződésük szerint mértékkel igenis hasznos a fogyasztása, mivel telítetlen arachidonsavat tartalmaz. Ez a vegyület pedig nélkülözhetetlen a szervezet számára.

Érveiket a népi gyógyászat receptúráival igyekeztek alátámasztani, amelyek szerint a szalonna hatásos egyebek közt izületi bántalmak, ekcéma, de még az erős fogfájás esetében is. Arra nem tér ki a tudósítást, hogy a szalonnát belsőleg, vagy külsőleg kell-e alkalmazni.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×