Infostart.hu
eur:
353.82
usd:
310.77
bux:
139790.13
2026. június 29. hétfő Péter, Pál

Kiderült, miért nem bír magával Britney Spears

A bulvársajtó hónapok óta Britney Spears botrányaitól harsog, a legújabb hírek szerint az énekesnő most éppen a családja elől menekül, nehogy a családja kórházba zárassa. Pedig sürgős orvosi segítségre lenne szüksége, érthetetlennek tűnő viselkedését ugyanis egy súlyos pszichiátriai betegség: a bipolaritás okozza.

"Ha valaki mesélne nekem egy fiatal nőről, aki mutogatja magát, folyamatosan váltogatja a szexuális partnereit, erősen iszik, bizarr színekre festeti a haját, képtelen dolgozni és normális kapcsolatot fenntartani a családjával, akkor szinte gondolkodás nélkül ki merném jelenteni, hogy az illető bipoláris" - állította fel a távdiagnózist Keith Albow New York-i pszichiáter.

A bipoláris zavar - más néven mániás depresszió - súlyos, komplex mentális betegség, amelyet szélsőséges hangulatingadozások kísérnek. A betegek gyakran alkohollal vagy egyéb anyagokkal próbálják "szabályozni" a hangulatváltozásokat - figyelmeztetett a pszichiáter.

A tünetek közé tartozik még az alvászavar (a beteg nem tud elaludni, vagy ellenkezőleg: túl sokat alszik), az étvágy állandó, jelentős változása, a koncentrációképtelenség, az irracionális gondolkodás, az érzékcsalódás, az értéktelenség érzése, illetve ennek az ellenkezője: a hit abban, hogy a világ minden bajáért a beteg felelős, az ész nélküli költekezés, a játékszenvedély és a szexuális indiszkréció.

A Kevin Federline-nal kötött 2004-es házassága óta az énekesnő élete tele van hullámhegyekkel és -völgyekkel - bár az utóbbiak a meghatározóbbak. Botrányai szinte mindennaposak, gyakorlatilag le sem kerül a bulvárlapok címoldaláról.

Az énekesnőt azonban nem a bulvárlapok juttatták a szakadék szélére, a bajból pedig csak a családja segítségével lehet képes - figyelmeztetett a pszichiáter, aki szerint a rokonoknak meg kell érteniük, hogy a mániás depressziós beteg nem felelős a viselkedéséért, szavaiért és érzéseiért - mindez az állapotának a következménye.

Címlapról ajánljuk
Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Kínát sokáig a világ gyáraként emlegettük, ám mára az ország sokkal több lett. A világ leghosszabb hídja, a legnagyobb nagysebességű vasúthálózata, a napelemgyártás origója, melyben ma már több mint kétmillió ipari robot dolgozik és van kvantumműholdja is jól mutatja, hogy Kína ma már nemcsak termel, hanem irányt is mutat.

Csoda, ha nem tűnik el a Velencei-tó a nyár végére, döbbenetes fotók érkeztek

Történelmi mélypontra süllyedt a Velencei-tó vízállása: az agárdi mérőállomáson mindössze 47 centiméteres vízszintet rögzítettek, ami jelentősen elmarad az ideálisnak tekintett 130 centimétertől.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×