Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

"A kislány holtteste soha nem kerül elő"

A portugál rendőrök szerint a májusban eltűnt Madeleine McCann holttestét a tengerbe dobták, és soha nem kerül elő.

A nyomozók legújabb teóriája szerint a kislány holttestét egy nehezékekkel ellátott zsákban, egy brit tulajdonú jachtról dobták a tengerbe.

Ez az elmélet egyben azt is jelenti, hogy a rendőrök némileg visszakoztak, holttest nélkül ugyanis valószínűleg nem lesz elég bizonyíték a szülők elleni vádemeléshez, amelyet sokan már biztosra vettek az utóbbi napokban.

A portugál hatóságok mindent megtesznek az immár 134 napos rejtély megoldása érdekében, a hírek szerint ismét kihallgatják McCann család barátait, akik májusban szintén Praia da Luz-ban nyaraltak.

Korábban oceanográfusok azt is megvizsgálták, hol érhet partot egy, a közelben óceánba dobott holttest, ám ha nehezékkel együtt vetették a tengerbe, akkor egyszerűen eltűnhet.

Közben a McCann-család egyik barátja arról számolt be, hogy Gerry és Kate McCann nagyon frusztrált, szerintük a portugál rendőrség elfeledkezett a kislányukról, és játékot űz velük.

Kiszivárgott az is, hogy a szülők 600 ezer fontra (mintegy 225 millió forint) értékelt otthonuk eladására készülnek, hogy fedezni tudják a várható per ügyvédi költségeit, amelyek egy többéves eljárás során több százezer fontra is rúghatnak.

Gerry és Kate McCann egyelőre kitart amellett, hogy a kislányuk megtalálására gyűjtött pénzből nem költenek ügyvédekre.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×