Infostart.hu
eur:
363.38
usd:
319.09
bux:
144528.15
2026. július 24. péntek Kincső, Kinga

Mérgező fogkrémre bukkantak

Mérgező anyagot találtak kétfajta, hamisított fogkrémben Nagy-Britanniában. A toxikus anyag a gyerekekre és a máj- vagy vesebetegekre veszélyes.

A mérgező anyag nyomait hamis Sensodyne fogkrémekben találták. A hamisítványokat egyebek mellett arról lehet felismerni, hogy a tubuson angol és arab nyelvű felirat látható, míg a Nagy-Britanniában hivatalosan értékesített paszták csomagolására csak angol nyelvű szöveget nyomtatnak.

A fogkrémeket piacokon és autók csomagtartójából árulták, nem került belőlük törvényesen működő üzletekbe.

A hamisított fogpasztákban dietilén-glikol nyomait találták; az anyagot a fagyállógyártásban is használják.

A szer mérgező lehet a gyerekek és a máj-, valamint a vesebetegek számára, de az illetékes szervezetek egyelőre nem tudnak arról, hogy bárki egészségkárosodást szenvedett volna tőle.

Az egyik hamisítványt, a "Sensodyne Mintet" a színe is elárulja: míg az eredeti fehér, a másolat zöld. A másik utánzatnál a krém színéről nem lehet megállapítani, hogy melyik a valódi, hiszen mindkettő rózsaszín.

Címlapról ajánljuk

Deák András: ha le kell állítani az uniós olajszankciókat, az a rendszer összeomlását jelentheti

Az Európai Unió célja továbbra is az orosz olajtól való függetlenedés, a Hormuzi-szoros körüli feszültség azonban késleltetheti ezt a folyamatot – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársa. Deák András hozzátette: a teljes leválás Magyarország számára jogi kérdéseket is felvet. Ráadásul Oroszországnak annak ellenére sincsenek pénzügyi gondjai, hogy csökken az olajtermelése.
inforadio
ARÉNA
2026.07.24. péntek, 18:00
Szongoth Domán válogatott jégkorongozó
Kovács Attila a Magyar Jégkorong Szövetség sportigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×