Infostart.hu
eur:
353.86
usd:
310.31
bux:
140234.89
2026. június 26. péntek János, Pál

Szemétbe dobta összes megtakarított pénzét

A porszívó porzsákjában tartotta összes pénzét egy német nyugdíjas, aki nem bízik a bankokban. A takarítónőjének azonban elfelejtett szólni, az pedig kidobta az egészet a szemétbe.

A 80 éves Margarethe Willemsen 84 ezer eurót (21 millió forintot) tartott egy régi porszívó porzsákjában - egész életének megtakarítását.

Új takarítónője azonban nem tudott a titokról, és amikor megtalálta a zsákot a szekrény aljában, úgy gondolta, véletlenül ottfelejtett szemétről van szó - és ki is hajította.

Az idős hanoveri hölgynek azonban szerencséje volt; segítséget kért a szemétszállító vállalattól, amelynek alkalmazottai 45 tonna szemetet kutattak át, hogy megtalálják az értékes porzsákot.

"Azt hittem, a porzsáknál jobb helyen nem tarthatom a pénzemet - de nyilvánvalóan tévedtem" - ismerte el az idős hölgy.

Címlapról ajánljuk
Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról
Aréna

Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról

A Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója szerint a miniszterelnöki és képviselői ciklusok korlátozását azért vezetné be a Tisza-kormány a magyar jogba, hogy ne alakulhasson ki a jövőben az Orbán-kormányhoz hasonló politikai rendszer. Novák Zoltán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: ezek rendszeridegen elemek egy parlamentáris demokráciában.

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Hegedűs Zsolt szigorú iránymutatást tett közzé az orvosoknak

Hegedűs Zsolt szigorú iránymutatást tett közzé az orvosoknak

Új etikai iránymutatást tett közzé az Egészségügyi Minisztérium és a Magyar Orvosi Kamara az orvosok közösségimédia-használatáról, amelyet Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter is megosztott. A dokumentum egyelőre nem része a hivatalos Orvosetikai Kódexnek, hanem szakmai vitairatként szolgál, amelynek célja, hogy közös gondolkodás induljon arról, miként érvényesíthetők a hagyományos orvosetikai elvek a digitális térben. A szerzők azt remélik, hogy a szakmai visszajelzések alapján a szabályrendszer később a Kamarához visszakerülő etikai jogkörök részeként az Orvosetikai Kódexbe is beépülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×