Infostart.hu
eur:
354.43
usd:
304.88
bux:
134591.37
2026. június 5. péntek Fatime

Leszélhámosozta az amerikai nagykövetet London főpolgármestere

London izgága polgármestere, aki már így is a felfüggesztés ellen harcol, miután egy koncentrációs tábor őréhez hasonlított egy zsidó újságírót, ismét pácban van, mert az amerikai nagykövetet "csaló kis szélhámosnak" nevezte.

Ken Livingstone polgármester vitája tavaly kezdődött a londoni amerikai nagykövetséggel, amikor a külképviselet bejelentette: nem hajlandóak fizetni az úgynevezett congestion charge-ot, vagyis a belvárosba való behajtásért szedett dugó-díjat.

A nagykövetség szerint ugyanis a dugó-díj egy adóforma, a diplomaták pedig egy egyezmény értelmében mentesülnek az adófizetés alól. Ken Livingstone szerint azonban útdíjról van szó, amelyet a diplomatáknak is ugyanúgy meg kell fizetniük, mint bárki másnak.

"Csaló kis szélhámos"

"Jó volna, ha az amerikai nagykövet ugyanúgy megfizetné a dugó-díjat mint bárki más, és nem bújna ki alóla, mint valami csaló kis szélhámos" - fogalmazott a főpolgármester egy televíziós nyilatkozatában.

Bár London első emberét kötekedő megjegyzései Nagy-Britannia egyik legnépszerűbb politikusává tették, nagy szája az utóbbi időben többször is bajba sodorta.

A helyi önkormányzatok elleni panaszokat elbíráló testület, a Standards Board for England a múlt hónapban négyheti felfüggesztésre ítélte Ken Livingstone-t, amiért egy koncentrációs tábor őréhez és egy német háborús bűnöshöz hasonlított egy zsidó riportert.

Irán és az ajatollah

A felfüggesztést, amelynek most kellett volna életbe lépnie, csak a fellebbezés miatt halasztották el.

Azóta ismét sikerült magára haragítania a zsidó csoportokat, amikor két indiai születésű zsidó milliárdos ingatlanfejlesztőre azt mondta: "inkább menjenek vissza Iránba és próbáljanak szerencsét az ajatollahhal".

Címlapról ajánljuk

A lélegeztetőgépektől a Budapest–Belgrád vasútvonalon át a pártalapítványokig – itt vannak a kormánydöntések

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter, valamint a kormányszóvivők számoltak be a szerdai kormányülésen meghozott döntésekről, és Magyar Péter kormányfő is közzétett egy listát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.05. péntek, 18:00
Gáncs Kristóf
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnöke
Csapdába csalták az oroszokat, Moszkva tárgyalni akar – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Csapdába csalták az oroszokat, Moszkva tárgyalni akar – Ukrajnai háborús híreink pénteken

Az ukrán fegyveres erők pilóta nélküli rendszerekkel foglalkozó 14. önálló ezrede közleménye szerint folyamatos tűz alatt tartja a donyecki repülőteret - jelentette az EuroMaidanPress. Oroszország készen áll az Ukrajnával, Ukrajnáról való béketárgyalásokra, viszont Moszkva úgy látja, a másik oldalon nincs erre hajlandó partner – idézi Szergej Lavrov orosz külügyminisztert a TASZSZ hírügynökség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×