Infostart.hu
eur:
350.07
usd:
301.55
bux:
137113.97
2026. június 15. hétfő Jolán, Vid
A Keleti pályaudvar 2025. szeptember 21-én. A felújítás után a pályaudvar fokozatosan újra fogad és indít vonatokat. Másnap kora reggeltől pedig már teljes kapacitásával üzemel majd.
Nyitókép: MTI/Hatházi Tamás

A Keletinél terjesztett drogot egy banda – videó

A Keleti pályaudvar környéki drogkereskedelmet működtető dílereken ütött rajta a rendőrség. A drogterjesztők fényes nappal az aluljárókban és a buszokon is árulták a kristály néven ismert kábítószert – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) hétfőn a rendőrség honlapján.

Bűnügyi információk és lakossági bejelentések alapján ütöttek rajta három feltételezett kábítószer-kereskedőn a nyomozók. Az akcióban az erzsébetvárosi rendőrök mellett a BRFK más szervezeti egységei és a BKV Biztonsági Igazgatóság munkatársai is részt vettek – közölték a police.hu oldalon.

Azután fogtak el két férfit és egy nőt, hogy a 112-es buszon fényes nappal adtak el kristályt. A nyomozók az akció során 200-300 ezer forint utcai értékű drogot foglaltak le a dílerektől. A vizsgálat adatai szerint a banda tagjai hónapok óta terítették a Keleti pályaudvar környékén a rendkívül veszélyes, kiszámíthatatlan hatású drogot.

Arról is beszámoltak: néhány héttel korábban egy fiatal nőt fogtak el, aki szintén kristállyal kereskedett a környéken aluljárókban és az utcán.

A VII. kerületi rendőrkapitányság kábítószer-kereskedelem bűntett miatt folytatja az eljárásokat, mind a négy gyanúsítottat őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatásukat - közölte a BRFK.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Nagy változások jönnek a magyar árampiacon: fontos részleteket árult el a MAVIR

Nagy változások jönnek a magyar árampiacon: fontos részleteket árult el a MAVIR

A MAVIR friss piaci fórumán több, a villamosenergia-piac működését és a hazai hálózat jövőjét meghatározó fejlesztésről is szó volt. A fórum egyik fő üzenete az volt, hogy a következő hónapokban egyszerre több, piaci szereplőket is közvetlenül érintő változás érkezik: előrehaladt a villamosenergia-tárolók bevételkompenzációs programja, októberben elindulhat a MARI/PICASSO-platformokhoz való csatlakozás, miközben a hálózatfejlesztési terv alapján egyre látványosabban rajzolódnak ki a magyar villamosenergia-rendszer 2030-as és 2035-ös kihívásai.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×