Infostart.hu
eur:
364.07
usd:
309.02
bux:
137661.6
2026. április 17. péntek Rudolf
A Budapesti Rendőr-főkapitányság munkatársai az ittas járművezetőket szűrik ki a Petőfi híd pesti hídfőjénél húsvéthétfőn, 2023. április 10-én. Nagypéntek óta 11 137 sofőrt szondáztattak meg a rendőrök fővárosban, köztük eddig 122 ittas járművezetőt találtak.
Nyitókép: MTI/Lakatos Péter

Kiálltak a rendőrök, több mint kétszáz autóssal szemben indult eljárás

Az ittas vagy bódult állapotban volán mögé ülőket szűrték ki.

A rendőrség honlapján ismertették a 2025. december 15. és 21. között megtartott országos ROADPOL akció eredményét. Az ellenőrzés célzottan azon járművezetőkre irányult, akik alkohol vagy drog hatása alatt, ittas vagy bódult állapotban vezettek járművet.

Az akció során a rendőrök

130 485 járművezetőt ellenőriztek, közülük 213 személy ellen indítottak eljárást

ittas vagy bódult állapotban történő járművezetés gyanúja miatt.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Iránban sérül az Egyesült Államok nagyhatalmi imázsa, de ezzel nem szokott foglalkozni

Szakértő: Iránban sérül az Egyesült Államok nagyhatalmi imázsa, de ezzel nem szokott foglalkozni

Nem az Egyesült Államok terve szerint alakul az iráni konfliktus, ám ez nem feltétlenül jelenti, hogy kudarc lesz Washingtonnak – mondta az InfoRádió GeoTrendek című műsorában László Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatóhelyettese. Szerinte a hasonló katonai beavatkozástól sem megy el az USA kedve.

Nemzetközi jogász: így akadályozhatja meg a Tisza-kormány a kilépést a Nemzetközi Büntetőbíróságból

Bár Magyarország 2002 óta tagja a Nemzetközi Büntetőbíróságnak, az azóta eltelt időben nem hirdették ki itthon törvényben a hágai székhelyű bíróság alapszabályát, aminek a köztársasági elnök „immunitása volt az oka” – mondta az InfoRádióban Tóth Norbert nemzetközi jogász. Az NKE egyetemi docense részletesen elmagyarázta, hogyan lehetne visszafordítani az elvileg június 2-án záruló kilépési folyamatot, ha a jövendő Tisza-kormány ezt akarná.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×