Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János
Nyitókép: Facebook/Szijjártó Péter

Vámproblémák: tíz céggel dolgozik együtt a kormány

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelentette be, hogy tíz vállalattal fog együtt dolgozni a magyar kormány az amerikai vámok hatásának kiküszöbölése érdekében.

A kormány munkacsoportot hozott létre tíz stratégiai partnervállalattal az amerikai-európai vámmegállapodás negatív következményeinek kiküszöbölése érdekében – jelentette be a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken.

A tárcavezető az Audi, a BMW, a Mercedes, a Richter, a Samsung SDI, az SK On, a CATL, a Bosch, a Denso és a GE képviselőivel folytatott egyeztetését követően arról számolt be, hogy közös munkacsoportot hoznak létre a Magyarországról az Egyesült Államokba a legtöbbet exportáló vállalatokkal. Tájékoztatása szerint

ennek feladata, hogy két héten belül összeállítsa azokat a javaslatokat, amelyek szükségesek ahhoz, hogy segítsék Magyarország, a magyar gazdaság versenyképességének javítását a jelenlegi nehéz nemzetközi környezetben, az európai szempontból kudarcos vámmegállapodást követően.

„Ezzel a tíz stratégiai partnerrel munkacsoportot hoztunk létre annak érdekében, hogy egy komoly ipar- és munkahelyvédelmi akcióterv jöhessen létre. Olyan javaslatokat és intézkedéseket dolgozunk ki közösen, amelyek megvédik a magyarországi munkahelyeket és megvédik a magyarországi ipart attól a kudarctól, attól a sok-sok hibától, amelyet Ursula von der Leyen elnök és az Európai Bizottság az elmúlt időszakban elkövetett, és amelyek éppen most egy vámmegállapodásban csúcsosodtak ki az Egyesült Államokkal, amelynek kapcsán az Egyesült Államok jól járt, Európa meg rosszul járt” – mondta.

Szijjártó Péter úgy vélekedett, hogy „Donald Trump megette reggelire Ursula von der Leyent”. „Létrejött egy olyan vámmegállapodás az Európai Unió és az Egyesült Államok között, amelynek értelmében

az amerikai vállalatoknak nem kell vámot fizetni európai irányú export esetében, az európai termékeket viszont 15 százalekos vám fogja sújtani az Egyesült Államokba történő kivitel esetén”

– mutatott rá. „Magyarország az elmúlt években egy vonzó beruházási célponttá vált, folyamatosan döntöttük meg a beruházási rekordokat, számos nagy nemzetközi és magyar vállalat oly mértékben versenyképesen termel Magyarországon, hogy az amerikai piacra nagy mennyiségben tudnak exportálni, ezért von der Leyen elnök újabb kudarca az európai gazdaság számára egy mélyütés és a nagy, Európában működő vállalatok számára is nehézségeket okoz” – hangsúlyozta.

Címlapról ajánljuk
Inváziós fajok támadása: durva következménye lesz, ha csak akkor cselekszünk, amikor már ég a ház

Inváziós fajok támadása: durva következménye lesz, ha csak akkor cselekszünk, amikor már ég a ház

Amikor egy idegen állat- vagy növényfaj megtelepszik Magyarországon, hajlamosak vagyunk csak ökológiai problémaként gondolni rá, pedig a számlát nem a természet, hanem a gazdaság fizeti. Fertő Imre, a Budapesti Corvinus Egyetem Fenntartható Fejlődés Intézetének professzora az InfoRádióban azt mondta, az igazi veszteség sokszor olyan „láthatatlan” tételekben rejlik, mint a romló vízminőség vagy az eltűnő fajok, ezért fontos a minél gyorsabb cselekvés, továbbá mérsékelni kell az okozott károkat, negatív hatásokat.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 27. 05:00
×
×
×
×