Infostart.hu
eur:
387.63
usd:
329.6
bux:
111216.12
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Nyitókép: Pixabay

Önnél is visszavonták már a tűzgyújtási tilalmat? Mutatjuk a helylistát!

Az elmúlt 24 óra csapadékos időjárása következtében egyes területeken mérséklődött a tűzveszély, ezért 2025. szerdai hatállyal Budapesten és további öt vármegyében a hatóság visszavonja a tűzgyújtási tilalmat - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden.

A közlemény szerint a lehullott csapadéknak köszönhetően átnedvesedett az éghető biomassza, ezért a hivatal a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szakmai javaslata alapján döntött a tilalom visszavonásáról Veszprém, Pest, Vas, Zala és Baranya vármegyében, illetve Budapesten.

Kiemelték: az ország többi részén a lehullott csapadék mennyisége a korábbi hosszan tartó aszályos időszak miatt nem volt elegendő a tűzkockázat csökkentéséhez. A kiszáradt talaj gyorsan elszívja a nedvességet, a nappali felmelegedés pedig tovább fokozza a tűzveszélyt. Somogy, Tolna, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Nógrád, Fejér, Békés, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Komárom-Esztergom, Csongrád-Csanád és Bács-Kiskun vármegyékben továbbra is érvényben van a tűzgyújtási tilalom.

A tilalom feloldása nem jelenti a tűzveszély megszűnését. A szabadtéri tüzek túlnyomó többsége emberi gondatlanság következménye, ezért a Nébih arra kéri a lakosságot, hogy továbbra is körültekintően járjanak el, különösen erdők közelében és száraz növényzettel borított területeken - írták.

Az érvényes tűzgyújtási szabályokról és aktuális korlátozásokról a www.erdotuz.hu és a www.katasztrofavedelem.hu oldalakon lehet tájékozódni.

Címlapról ajánljuk
Az év vége is tartogat még bőven izgalmakat a tőzsdéken

Az év vége is tartogat még bőven izgalmakat a tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esés figyelhető meg, Európában pedig óvatos emelkedést láthatunk. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb, főként negatív irányú csapkodás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem várhatóak nagy izgalmak, a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek azonban hozhatnak mozgásokat a piacokra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×