Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel
Nyitókép: Getty Images

Jelenlegi formájában megszűnik a TB-kiskönyv

A társadalombiztosítási jogviszony, valamint az egészségügyi és szociális ellátások igénybevételéhez szükséges papíralapú igazolványt digitális rendszer váltja fel.

A Magyar Közlönyben megjelent, Orbán Viktor miniszterelnök által jegyzett kormányrendelet szerint a jelenleg használt fizikai TB-kiskönyv megszűnhet, helyette pedig egy elektronikus nyilvántartási rendszer jön létre. (Cikkünk korábbi változatában TAJ-kártya szerepelt, a félreértést a Belügyminisztérium közleménye tisztázta.)

A fejlesztés elindításához a kormány közel 290 millió forint egyszeri forrást biztosít: ebből 198 millió forintot az egészségbiztosítási költségvetési szervek, 90 milliót pedig a Magyar Államkincstár kap. A rendszer fenntartására 2026-tól évente további 41,75 millió forintot különítenek el. A megvalósításért a nemzetgazdasági miniszter és a belügyminiszter felel.

A fejlesztés szorosan illeszkedik a kormány digitalizációs stratégiájába, amelynek részeként egyre több ügyintézési funkció kerül az Egészségablak nevű applikációba. Emellett a Digitális Állampolgárság applikáció is lehetővé teszi többek között az adatok, igazolványok, értesítések kezelését egy helyen.

A digitális TB-azonosítás bevezetése várhatóan kényelmesebbé és gyorsabbá teszi a betegellátást az orvosi rendelőkben, patikákban és más egészségügyi intézményekben, ugyanakkor a lakosságnak is alkalmazkodnia kell az új rendszerhez.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Hajnalban lekapcsolják az utolsó előtti blokkot, vasárnap pedig az utolsót is.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×