Infostart.hu
eur:
385.2
usd:
331.85
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Nyitókép: Pixabay

Brutálisan sok USB-töltővel van gond – lista

Az USB töltők szinte minden háztartásban jelen vannak, azonban nem mindegyik jelent biztonságos megoldást a fogyasztók számára.

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a korábbi, 90 százalékos kifogásolási arány miatt most ismét USB töltőket ellenőrzött, a vizsgálatok célja ezúttal is a nem megfelelő, kockázatot jelentő termékek kiszűrése volt. A listán szereplő termékek 87 százaléka nem felelt meg a biztonsági előírásoknak, ezért a hatóság haladéktalanul megtette a szükséges lépéseket, azonnal megkezdte a készülékek forgalomból való kivonását.

A mintavétel során a kormányhivatali munkatársak különböző értékesítési helyekről szereztek be termékeket, hagyományos és online boltokból egyaránt. Az NKFH laboratóriumi vizsgálatai igazolták, hogy az áramütés-veszélyes töltők nemcsak kevésbé ismert forrásból, hanem népszerű webáruházakból is beszerezhetők. A 101 beérkezett termék közül 88 nem teljesítette a szabvány előírásait, így a termékek 87,13 százaléka kifogásolt volt.

Főként a szigetelés villamos szilárdságának, a dugórész méreteinek, valamint az úti átalakítóval kombinált termékek kialakításának ellenőrzésére került sor. Az áramütés-veszély leggyakoribb oka a hálózati részek nem megfelelő elválasztása, a szigetelés hiányosságai, valamint a vezető részek túl közeli elhelyezkedése volt.

A fogyasztók számára megtévesztő lehet, hogy a kifogásolt töltők csomagolása sok esetben minőséginek és igényesnek tűnik,

ezért vásárláskor kinézet alapján nehéz megállapítani, hogy az adott töltő biztonsági kockázatokat rejthet magában – írta közleményében az NKFH. Az is előfordult, hogy neves márkák másolatait, illetve „utángyártott” megjelöléssel ellátott termékeket kínáltak eladásra. Ezek a termékek kivétel nélkül megbuktak a vizsgálaton.

Az NKFH felhívja a fogyasztók figyelmét, hogy mindig megbízható forrásból származó, tanúsítvánnyal rendelkező töltőt válasszanak, és kerüljék az ismeretlen eredetű vagy gyanúsan olcsó termékeket, még akkor is, ha azok külsőleg megfelelőnek tűnnek.

A termékek listája itt érhető el.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×