eur:
403.77
usd:
350.67
bux:
97647.9
2025. június 18. szerda Arnold, Levente
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (LFZE, vagy Zeneakadémia) szecessziós stílusú 1907-ben felépült műemlék épülete a főváros VI. kerületében, a Liszt Ferenc téren. Homlokzatán Liszt Ferenc (1811-1886) magyar zeneszerző, zongoraművész, a Magyar Királyi Zeneakadémia megalapítójának szobra, Strobl Alajos alkotása (1909). MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba

Ismét van rektora a Zeneakadémiának

Több mint másfél év telt el, mire az intézménynek újra teljes jogú vezetője lett.

Áprilisban ötödik nekifutásra sikerült döntenie a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem szenátusának, ahol korábban patthelyzet alakult ki Farkas Gábor zongoraművész, az egyetem Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője és a kormány által a hírek szerint inkább támogatott Kelemen Barnabás hegedűművész, a Fesztivál Akadémia Budapest művészeti vezetője között - írja a hvg.hu.

A javaslat végül megszületett, és Farkas Gábor szerezte meg a többséget. Mint írják, a jelek szerint a kormány most nem vállalt súlyos konfliktust egy újabb felsőoktatási intézménnyel, ahogyan tette azt korábban a Debreceni Egyetem esetén, ahol nem a testület által támogatott jelöltet nevezték ki.

Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter, követve a szenátusi határozatot, Farkas Gábor kinevezését javasolta Sulyok Tamás köztársasági elnöknek, és ellenjegyezte az államfő határozatát, amely a szerda esti Magyar Közlönyben jelent meg.

Így május 15-től kezdődően 5 évig Farkas Gábor a Zeneakadémia rektora.

Címlapról ajánljuk

Irán döbbenetes részleteket közölt arról, hogyan semmisült meg az ország légvédelmének java

A Farsz hírügynökség fotókat tett közzé azokról a fegyverekről, amelyekkel az izraeliek Irán nyugati részén mértek súlyos csapásokat a légvédelemre.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.18. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×