Infostart.hu
eur:
386.19
usd:
332.22
bux:
121521.65
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
A Városliget Zrt. által 2017. december 8-án közreadott képen a Városliget melletti Ötvenhatosok terén felépülő Néprajzi Múzeum látványterve. A nemzetközi építészeti tervpályázaton győztes magyar Napur Architect építésziroda által tervezett új múzeumépület építése a jelenleg parkolónak használt téren még az idén megkezdődik, a Liget Budapest projekt keretében.
Nyitókép: MTI/Városliget Zrt.

Beszorult egy gyerek az 1956-os emlékműbe

Az 1956-os emlékműbe már második alkalommal szorult be egy gyerek, de a tűzoltók az első esethez hasonlóan ezúttal is sikeres mentőakciót hajtottak végre - írja a katasztrófavédelem, amely videót is közzétett.

Az 1956-os forradalom emlékműjében rekedt szombat este egy kislány a budapesti Városliget mellett. A tűzoltók percek alatt a helyszínre érkeztek és dugólétra segítségével felmásztak az oszlopok tetejére, ahonnan egy tűzoltó létrán keresztül lemászott a kislányhoz, majd kötélbiztosítás mellett a dugólétrán együtt felmásztak – látható a z Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Facebook-videójában.

A mentést nagyban segítette a gyermek bátor viselkedése,

hogy pillanatok alatt bizalmába fogadta a tűzoltókat, és engedelmesen követte az utasításokat.

"Apukámnak is pont ilyen szemei vannak, mint neked” – mondta a kiszabadított kislány az őt kimentő egyik tűzoltónak.

Az emlékműnél már nem ez az első ilyen eset, 2023 novemberében egy kisfiú szintén beszorult az oszlopok közé, akit szintén a fővárosi hivatásos tűzoltók menekítettek ki a szorult helyzetből - tette hozzá az index.hu.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×