Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
Freezing temperatures during the night transform the countryside into white landscapes around Nijmegen, Netherlands, on November 30, 2024. (Photo by Romy Arroyo Fernandez/NurPhoto via Getty Images)
Nyitókép: Getty Images / NurPhoto

Nyugodt, napos lesz karácsony másnapja - időjárás-jelentés

Kellemes, napos idő várható és már a szél sem fog fújni.

Az időjárási helyzet Európában

Alig változtatta helyzetét a Balkán-félsziget felett örvénylő ciklon, amely további kiadós mennyiségű, vegyes halmazállapotú csapadékot eredményezett az említett térségben. A ciklon mögötti északias áramlás ereje valamelyest csökken Közép-Európában, már kevesebb helyen viharos a szél. Ennek oka, hogy egyre nagyobb teret hódít meg a nyugat felől terjeszkedő anticiklon, amelynek területén jellemzően napos az idő, de előfordulnak köddel, rétegfelhőzettel borított tájak is.

Karácsony első napján kiterjedt hótakaró elsősorban a Skandináv-félszigeten és a Kelet-európai-síkságon, valamint a hegyvidéki területeken fordul elő. A Kárpát-medence időjárását egyre inkább anticiklon alakítja, emiatt naposra fordul az idő, a szél pedig veszít erejéből.

Várható időjárás az ország területén csütörtök éjfélig:

Csupán kevés fátyolfelhőzet marad az égen, amely csütörtökön napközben nem fogja érdemben szűrni a napsütést. Csapadék nem lesz. Az északias irányú szél is fokozatosan elcsendesedik.

A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 2 és 7 fok között alakul.

Címlapról ajánljuk

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×