Infostart.hu
eur:
384.44
usd:
329.12
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Nyitókép: Orbán Viktor miniszterelnök és Fra’ John Dunlap, a Szuverén Máltai Lovagrend nagymestere a Karmelita kolostorban 2024. november 29-án. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor a Szuverén Máltai Lovagrend és az Aranygyapjas rend nagymesterével is tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök és Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes pénteken a Karmelita kolostorban fogadta Fra' John Dunlapot, a Szuverén Máltai Lovagrend nagymesterét, majd Habsburg Károly főherceget, az Aranygyapjas rend nagymesterét.

A megbeszéléseken a katolikus egyház társadalmi szerepvállalásáról és Európa jövőjét érintő kérdésekről volt szó - közölte Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

Budapest, 2024. november 29.
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) fogadja Habsburg Károly főherceget, az Aranygyapjas rend nagymesterét (b) a Karmelita kolostorban 2024. november 29-án.
MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök fogadja Habsburg Károly főherceget, az Aranygyapjas rend nagymesterét a Karmelita kolostorban 2024. november 29-án. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×