Infostart.hu
eur:
385.16
usd:
331.62
bux:
121906.97
2026. január 16. péntek Gusztáv
online vásárlás
Nyitókép: Pixabay

Már több mint 370 webshopban adományozhatunk vásárlásaink után

A NIOK Alapítvány legújabb kezdeményezése, az Adjukössze Webshopadomány lehetőséget nyújt arra, hogy online vásárlásokkal támogassuk kedvenc civil szervezetünket. Magyarország Európában a második, ahol civil szervezetek részesedhetnek az online kiskereskedelem bevételeiből.

Elindult egy új webshop adományozó rendszer, a NIOK Alapítvány segítségével. Gerencsér Balázs, a szervezet igazgatója az InfoRádiónak elmondta: a Lengyelországban kidolgozott és először Magyarországon átvett rendszer segítségével könnyen adományozhatunk az online vásárlásaink után.

A szolgáltatáshoz le kell tölteni egy bővítményt a webshopadomany.adjukossze.hu oldalról. Ennek segítségével beállíthatjuk a kedvenc civil szervezetünket és a költésünk után átlagosan 2 százalék a megadott szervezetnek a számlájára érkezik automatikusan, extra kiadások nélkül. Már több mint 370 webshop vesz részt a kezdeményezésben, de a számuk hétről hétre növekszik.

Gerencsér Balázs ismertetése szerint nagyon sok civil szervezet közvetlenül is megkeresi a támogatóikat, szimpatizánsaikat, hogy felhívják a figyelmet közvetlenül egy link segítségével, hogy hol lehet letölteni az applikációt.

A NIOK Alapítvány segítségével az adjukossze.hu oldalon keresztül már csaknem 2 milliárd forint értékben érkeztek adományok a hazai civil szervezetek javára.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Külső tényezők növelik Ukrajna és Oroszország kompromisszumkötésre való hajlandóságát – mondta az InfoRádióban Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője. Beszélt annak jelentőségéről is, hogy Kína leállította az orosz áram vásárlását.

A legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×