eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Jegykezelésre várakozó utasok a bangkoki Don Mueang Nemzetközi Repülőtéren 2024. július 19-én, amikor egyelőre tisztázatlan eredetű informatikai hiba akadályozza repülőterek, légitársaságok, vasutak, bankok, távközlési és médiavállalatok és más nagy rendszerek működését világszerte.
Nyitókép: MTI/AP/Szakcsaj Lalit

Fogyasztóvédelem: ha gond van a repülőjárattal, ne szégyelljünk reklamálni

A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetségéhez a nyáron sűrűbben, de azt követően is folyamatosan érkeznek panaszok járatkésések, törölt járatok és egyéb légi közlekedést érintő problémákkal összefüggésben. Az utasok legfontosabb teendőit és jogait az InfoRádió foglalta össze.

Ma már mindennapos dolognak számít repülőre ülni, de sokan nem tudják, hogy mi a teendő, ha a gépük késik, netán törlik a járatot.

Kispál Editet, a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetségének szóvivője az InfoRádióban először a legfontosabbról beszélt, amit ilyenkor tudni kell. "A légitársaságnak minden esetben megfelelő tájékoztatást kell nyújtania az utasoknak, hogy éppen mi történik, legyen szó járattörlésről, legyen szó késésről, bármi egyéb problémáról, tehát az nem lehet, hogy az utasok ott vannak a repülőtéren, és fogalmuk sincs, hogy mi történik körülöttük. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy pontosan meg kell tudni mondani, hogy mikor fognak tudni felszállni, de azt a tájékoztatást, hogy várakozni kell, meg kell adni, és ezzel együtt étkezést, frissítőket kell biztosítani, és ha egy teljes éjszakáról szó van, szállást is" – magyarázta a szabályokat.

Ezeknek kell a helyszínen megtörténni, utóbb pedig jogosultak az utasok bizonyos esetekben kártalanításra is, és azokat sem érheti hátrány, akik diszkont, közismertebb nevén fapados légijáratra váltanak jegyet, egységes a szabályozás.

"Sajnos az a tapasztalatunk, hogy megpróbálják mindenféle indokkal elutasítani ezeket a kéréseket, akár rendkívüli körülményekre, vis maiorra hivatkozva, sztrájkra, műszaki hibára, bármi egyébre; fontos tudni, hogy ezek nagy része csak mentegetőzés, nem szabad hagyni magukat az utasoknak, mert így sokan abba szokták hagyni a folyamatot. Igenis végig kell vinni, mert nagyon sok esetben jár a kártalanítási összeg az utasnak" – nyomatékosította Kispál Edit.

Érdemes azt is tudni, hogy a legalább három órás érkezési késés a kártalanítás tekintetében ugyanazokat a jogokat eredményezi, mint a járat törlése.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Újabb magyar orvosi szenzáció: rákgyógyszert fejlesztenek a melanoma ellen

Újabb magyar orvosi szenzáció: rákgyógyszert fejlesztenek a melanoma ellen

Sikerült kidolgozni egy olyan célzott terápiát a melanoma kezelésére, amely jelentős hatékonyságot mutat – mondta az InfoRádióban az Országos Onkológiai Intézet tudományos igazgatója. Nagy Péter ugyanakkor figyelmeztetett: akár tíz évet is igénybe vehet az új gyógyszer kifejlesztése, és jelenleg még nagyon hamar elveszíti a hatékonyságát az eljárás.

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×