Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás
Egy lakó a tűzhely gázrózsáját gyújtja meg budapesti lakásában.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Sárba ragadt ló, főzés zárt ablaknál - "hozta az átlagot" a katasztrófavédelem karácsonykor

Mukics Dániel OKF-szóvivő az InfoRádióban adott számot az emberi felelőtlenség és szerencsétlenség karácsonyi mértékéről - a számok nyelvén is.

A karácsony, a gyertyagyújtás ritkán múlik el lakástüzes esetek nélkül.

Mukics Dániel tűzoltó alezredes, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az InfoRádióban szerdán elmondta, "nem unatkoztak".

"Szenteste és a két karácsonyi napon összesen 461 tűzoltói beavatkozásra volt szükség. A három napon 104 tűzoltói beavatkozásra volt szükség, 58-szor ezek közül épületek gyulladtak ki. 2 halálos tűzeset is volt, szenteste Nyíregyházán, 26-án pedig Miskolcon, a tüzet sajnos már egyik esetben sem kellett eloltani, egyik helyen egy kandalló, a másikon egy sparhelt és ezek környezete égett, mindkét esetben tűzvizsgálati eljárást indítunk, hogy kiderüljön, mikor, hol és hogyan keletkezett a tűz" - részletezte.

Adventi koszorúk is okoztak tüzet Gyöngyösön 25-én, Pécelen 26-án, de ezek kisebb tüzek voltak, a gyertyaláng meggyújtotta a koszorút, az pedig az asztalt, az a bútorokat, félmilliós-milliós károk keletkeztek egy-egy apróbb figyelmetlenségből.

Jellemző volt, hogy fűtéssel összefüggésben is adódtak kisebb gondok - fafűtéses vagy vegyes tüzelésű rendszerek.

A három nap alatt 8 otthon vált tűz miatt lakhatatlanná, 27 embernek kellett elköltöznie. Szén-monoxid miatt 9 embernek kellett szednie a sátorfáját a három nap alatt.

Közlekedési balesetekhez is sokszor kellett kivonulni, 358 műszaki mentésre volt szükség a rokonlátogatási napok alatt.

Arra is vigyázni kellett volna, hogy zárt ablakok mellett történő gázfőzés esetében a gáz elhasználta a konyha oxigénjét, tökéletlen égés alakult ki, emiatt szén-monoxid keletkezett.

Sárba ragadt lovat is menteni kellett.

"Hoztuk az átlagot, mind műszaki mentésben, mind lakástüzek szempontjából; nem volt kirívó az idei karácsony; sajnos magasak a számok, de karácsonyra ez a jellemző" - fogalmazott Mukics Dániel.

Győrben közben az árvíz is gondot okozott, egy ártérben lévő ingyenes parkolóban kocsikat zárt körül a víz, tűzoltóknak kellett elvontatni pár járművet, hogy azokat nehogy elsodorja a Rába.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében annak járt utána, hogy öt uniós tagállamban hogyan befolyásolja a munkaerőpiacra lépést és milyen társadalmi megítélése van a sorkatonaságnak. A fegyveres konfliktusok, geopolitikai kihívások egyre több európai országot sarkallnak arra, hogy visszavezessék a sorkatonai szolgálatot, illetve komoly haderőfejlesztések is indultak az utóbbi időben a kontinensen. A tanulmány szerzői, Szigethy-Ambrus Nikoletta és Erdélyi Dóra az InfoRádió Trendfigyelő című műsorában beszéltek a részletekről.

Szijjártó Péter: Ukrajna mindent egy lapra tesz fel, hogy ukránbarát magyar kormány legyen

A honvédség gépével, de bérelt utasszállítókkal is hozza haza a külügy az iráni háború miatt külföldön rekedt magyarokat. Az elmúlt napokban az ukránok bemutatkoztak, kiderült, milyenek is valójában – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter vázolta azt is, meddig eszkalálódhat a magyar-ukrán feszültség, illetve hogy milyen megoldással igyekeznek minimálisra csökkenteni a hazánkkal szembeni zsarolási potenciált a kőolaj ügyében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

A héten a közel-keleti háború nyomta rá a bélyegét a tőkepiaci hangulatra, főleg az energiaárak megugrása miatt, amelyek inflációs és növekedési kockázatokat hordoznak magukban. Európában ugyan emelkedéssel indult a nap, azonban az olajár hirtelen megugrása újabb lefordulást hozott. Délutánra az európai és az amerikai tőzsdéken is csúnya esés alakult ki, a magyar piac is komoly nyomás alá került.  Itthon az OTP-re figyelnek a befektetők, a bankcsoport hajnalban tette közzé negyedéves számait: a negyedéves profit ugyan elmaradt a várttól, amire nem sűrűn van példa, de azért nagy dráma nincs, egész évben így is meglett a rekorderedmény. A rossz nemzetközi hangulat mellett viszont az OTP is jelentős mínuszban zárt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×