Infostart.hu
eur:
381.99
usd:
325.11
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma
Nyitókép: Pxhere

A főváros átveszi a MET és az Oltalom egyesület hajléktalanellátásban dolgozóit

A főváros novembertől átveszi a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség (MET) és az Oltalom Karitatív Egyesület hajléktalanellátásban dolgozó munkavállalóit - közölte Szaniszló Sándor, a Demokratikus Koalíció (DK) fővárosi frakcióvezetője, XVIII. kerületi polgármester a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülése előtt.

A politikus a sajtótájékoztatón arról beszélt, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség és az Oltalom Karitatív Egyesület hosszú évek óta végez karitatív, szociális tevékenységet, amely nélkül Budapest szociális ellátása nem lenne teljes. Hozzátette: a MET egyházi státuszának megvonása óta többmilliárd forint támogatást nem kapott meg az egyház, ami állítása szerint a magyar kormány felelőssége.

Ezért a Fővárosi Közgyűlés szerdán úgy fog dönteni, hogy novembertől átveszi a MET és az egyesület hajléktalanellátó intézményének dolgozóit - közölte. Emellett felhívással fordultak a polgármesterekhez, hogy egyszeri, hárommillió forintos támogatással járuljanak hozzá az októberi munkabérhez és közterheihez, a DK polgármesterei pedig elsőként csatlakoznak a kezdeményezéshez.

Szaniszló Sándor elmondta azt is,

a fővárosi fenntartású utak felújítására nincs pénz, ezért a XVIII. kerület tavaly átvett a fővárostól három kilométernyi szakaszt az Üllői úton, hogy felújítsa.

Jelezte: a felújítási munkák két hónappal a tervezettnél korábban és hárommilliárd forinttal olcsóbban befejeződik. A politikus szólt arról is, hogy a jövőben további útszakaszokat fognak átvenni a fővárostól, még akkor is, ha - mint mondta - az "padlássöpréssel felérő akció".

Bősz Anett DK-s főpolgármester-helyettes arról beszélt a sajtótájékoztatón, hogy a kormány a neki nem tetsző egyházakat, szervezeteket, önkormányzatokat bünteti, és ezzel a polgárokat is bünteti.

Mint mondta, az önkormányzati választások után a kormány eldöntötte, nem engedi az ellenzéki vezetésű önkormányzatoknak, hogy bebizonyítsák, milyen lehet az az ország, amit demokratikusan vezetnek. Szerinte "ha az önkormányzatoknak színe van a kormány szemében, akkor az embereknek is", de ilyen megkülönböztetést nem tehet meg egy európai kormány sem. Hozzátette: a főváros és a DK vezette önkormányzatok azonban a forráshiányos állapotban is méltóképpen vezetve az önkormányzatokat, erőn felül teljesítve álláspontja szerint azt mutatják meg, milyen lenne az az ország, amit Dobrev Klára szociáldemokrata kormánya vezet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×