Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
two young businessmen shaking hands
Nyitókép: Peshkova/Getty Images

Megnevezték az új helyettes államtitkárt

Május 1-jei hatállyal Szentmártoni János író, költő váltja a távozó Pataki András rendezőt a Kulturális és Innovációs Minisztérium művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkári posztján.

Azzal vált hivatalossá a kinevezés, hogy kihirdették a legutóbbi Magyar Közlönyben. Az Index már korábban megszellőztette a hírt. Pontosabban azt, hogy lemond posztjáról Pataki András, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkára.

Orbán Viktor miniszterelnök a kultúráért és innovációért felelős miniszter javaslatára nevezte ki Szentmártoni Jánost helyettes államtitkárrá.

A Jászai Mari-díjas rendező, dramaturg, kulturális menedzser a lap megkeresésére annyit mondott, hogy a témában nem tud nyilatkozni.

Címlapról ajánljuk

Ilyenkor ne előzzünk, és most inkább keressük, ne kerüljük a sűrű forgalmat – téli vezetéstechnikai tanácsok a szakértőtől

Téli gumi, megfelelő ablaktörlő gumik, ablakmosó folyadék – Zsurzs Jenő vezetéstechnikai instruktor szerint a mostani időjárási körülmények között ezekről mindenképpen gondoskodniuk kell az autósoknak. A Drivingcamp Vezetéstechnikai Központ senior trénere az InfoRádióban elmondta: elindulás előtt jó, ha felmérjük saját magunk és az autónk képességeit. Azt javasolja, takarítsuk le a havat az autónk tetejéről, mert ha ezt nem tesszük meg, fékezésnél akár nagyobb mennyiségű hó is lezúdulhat a szélvédőre, ami komoly balesetet is eredményezhet.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Rég nem látott, extrém hóhelyzet: mutatjuk, mit okozott a havazás

Rég nem látott, extrém hóhelyzet: mutatjuk, mit okozott a havazás

A héten egy mediterrán ciklon érte el Magyarországot, amely a sarkvidéki eredetű hideg légtömegekkel találkozva hétfőtől szerdáig, három hullámban kiadós havazást hozott az országban. Pénteken, ugyan már nem országos kiterjedéssel, de újabb csapadékzóna érte el hazánkat, amely többfelé hozott havazást, illetve ónos esőt is. Utóbbi miatt pénteken a piros riasztást is kiadta a meteorológiai szolgálat Somogy, Zala és Baranya vármegyére. Az elmúlt évek enyhe teleit követően a jelenlegi, rendkívülinek mondható hóhelyzet az internetes keresésekben is meglátszik. A Google Trends adatai segítségével megnéztük, mire kerestek rá leginkább az emberek az évtized legnagyobb havazásával kapcsolatban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×