eur:
402.1
usd:
371.14
bux:
0
2025. március 31. hétfő Árpád
Tóth Bertalan, az MSZP elnöke felszólal a koronavírus elleni védekezésről szóló törvénytervezet általános vitáján az Országgyűlés plenáris ülésén 2020. március 24-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Folytatódik a Vodafone-pingpong az MSZP és Polt Péter között

Már nem először tudakolja Tóth Bertalan, hogy "egy veszteséges cégben" történő állami tulajdonszerzés esetén nem sérül-e a közérdek. Polt Péter ezúttal is választ adott.

Írásbeli kérdést intézett Tóth Bertalan szocialista országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyészhez, a politikus azt tudakolja, miből gondolja azt Polt Péter, hogy 323 milliárd forintnyi közpénz
kifizetése "egy veszteséges cég (Vodafone Magyarország) kisebbségi üzletrészének törvénybe
ütköző módon történő megvásárlása" során nem sérült a közérdek.

Az ügyészség honlapjára felkerült kérdésből kiderül, kettejük e tárgyú "meccsének" ez már nem az első felvonása,

már januárban is kérdezte a volt MSZP-elnök a legfőbb ügyészt.

Tóth Bertalan sérelmezi továbbá, hogy a nyilvánosság alig tud valamit a Vodafone-szerződésről, de azt biztosan, hogy a 323 milliárd forintnyi közpénz az a nagyságrend, amennyit a pedagógus-béremelés felemésztene.

A politikus kérdése továbbá, hogy

  • Polt Péter megismerte-e a társaság átvilágításáról, értékeléséről szóló dokumentumokat,
  • a közérdek sérelme megvalósulhat-e már önmagában azáltal, hogy egy állami cég a nemzeti vagyonról szóló törvénybe ütköző módon köt szerződést,
  • A legfőbb ügyész nem kívánja-e felülvizsgálni korábbi álláspontját, indít-e vizsgálatot, kezdeményez-e eljárást a hivatkozott ügyben.

A legfőbb ügyész válasza is nyilvánosan elérhető, ebből kiderül, hogy

a szerződés esetleges semmissé nyilvánítása nem az ő hatásköre, hanem a bíróságé,

a közérdek sérelmének megállapításához a felmerülő ismeretek összessége nem elegendő, a nemzetgazdasági érdek minősítés pedig szintén nem tartozik az ügyészség asztalára.

Polt Péter válaszában megjegyzi továbbá, hogy értékarányossági probléma csak állami tulajdon eladásánál merülhet fel, vételnél csak akkor, ha a szerződő felek közül valamelyiknek gondja van a vételárral vagy az azért kapott tárggyal.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Salát Gergely: kifulladt az eddigi kínai növekedési modell, váltásra van szükség

Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Eséssel indul a nap a tőzsdéken

Eséssel indul a nap a tőzsdéken

Többnyire eséssel indul a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vehetik az irányt a vezető részvényindexek, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. Gazdasági események szempontjából hétfőn idehaza kereseti- és ipari termelői adatokra ajánlott figyelni. Eközben Európából pedig német kiskereskedelmi forgalom, valamint olasz és német infláció érkezik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 31. 06:52
×
×
×
×