eur:
411.4
usd:
392.79
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára szólal fel napirend előtt az Országgyűlés plenáris ülésén 2020. május 5-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Völner Pál ártatlannak vallotta magát a bíróságon

A volt igazságügyi államtitkár azt mondta, nem fogadott el pénzt a végrehajtói kamarát vezető Schadl Györgytől, és nem nyújtott jogosulatlan segítséget neki. Az ügyészség azonban nyolc év börtönre ítélné az egykori miniszterhelyettest.

"Bűncselekményt nem követtem el, a vádirat nagy része súlyosan valótlan és alaptalan" – jelentette ki a bíróságon Völner Pál. "Hivatali helyzetemmel soha nem éltem vissza, hivatali kötelsségemet soha nem szegtem meg, hivatali hatáskörömet soha nem léptem túl, tevékenységemet mindig törvényesen végeztem" – hangzik beszéde az RTL felvételén.

A volt államtitkár szerint a nyomozás dokumentációjából több olyan hanganyag is kimaradt, amelyek bizonyítanák az ártatlanságát.

Más felvételek viszont megjelentek a sajtóban, és ez megnehezíti a védekezését. Ez utóbbira Völner Pál ügyvédje is panaszkodott, aki egyébként törvénytelennek tartja a védence megfigyelését, hiszen amikor lehallgatták, akkor még volt mentelmi joga.

Papp Gábor kezdeményezte, hogy a bíróság szembesítse Völner Pált a többi vádlottal. Emellett kezdeményezte, hogy tanúként hallgassa meg a végrehajtói kinevezésekről döntő Vízkelety Mariann volt államtitkárt, Varga Judit igazságügyi minisztert, Süli János és Trócsányi László egykori minisztereket, Molnár Zoltán és Hajas Barnabás államtitkárokat, illetve Kovács Pál volt államtitkárt.

A vádirat szerint Völner Pál az igazságügyi minisztérium államtitkáraként több részletben 83 millió forintot kapott Schadl Györgytől, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökétől. Az összeget azért kapta, hogy a Schadl György által megnevezett embereket nevezzék ki végrehajtónak. Emellett több más ügyben, például egy pályázat kedvező elbírálásában is segített a kamarai vezetőnek.

Az ügyben több vádlott, köztük hat végrehajtó már beismerte a bűnösségét. Völner Pál szabadlábon védekezik, Schadl György azonban őrizetben van, vezetőszáron hozták be a tárgyalóba. Ha minden vádpontban bűnösnek találják, akkor tíz évet kaphat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×