A Facebookon a pénzügyminiszter arról ír a döntésének bejelentése után, hogy "az egyetem modellváltása sikeres volt".
Majd felsorolja, hogy miért gondolja ezt így:
- Az Óbudai Egyetem Magyarország egyik legnépszerűbb és legnagyobb felsőoktatási intézményévé vált.
- A 7 karon mintegy 12 ezer hallgató tanul, az országban végzett mérnökök harmada itt szerez diplomát.
- Biztosabbá vált a finanszírozás: 2,5-szeresére növeltük a működésre és fejlesztésre fordítható forrásokat, minden korábbinál nagyobb béremelést hajtottunk végre az intézményben.
- Az egyetem előrelépett a nemzetközi rangsorokban is, informatikai és műszaki területen a legjobb magyar egyetemként rangsorolják.
- Az intézmény sikeresen kapcsolódott be a gazdaság mindennapi működésébe, 130 szervezettel kötöttünk együttműködési megállapodást az elmúlt időszakban.
A posztban arról nem tesz említést Varga Mihály, hogy miért döntött így.
Ahogy arról az Infostarton többször beszámoltunk még decemberben derült ki, hogy a közérdekű alapítványok által működtetett egyetemeket az Európai Unió kizárja az Erasmus+ és a Horizont programokból, és az uniós forrásból finanszírozott projektekben csak akkor vehetnek majd újra részt a magyar diákok és kutatók, ha a kormány újraszabályozza az egyetemi kuratóriumok tagjainak összeférhetetlenségi szabályait.
Gulyás Gergely ezek után február 9-én jelentette be a Kormányinfón, hogy a háromnapos kormányülés végén hat miniszter – Varga Judit, Lantos Csaba, Varga Mihály, Lázár János, Nagy István, Szijjártó Péter és Navracsics Tibor – lemondott az egyetemi kuratóriumokban betöltött tagságáról.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter azt is közölte, hogy minden kormányzati tisztviselőnek hasonlóképpen kell eljárnia, azaz az érintett államtitkároknak, helyettes államtitkároknak, kormánybiztosoknak és miniszteri biztosoknak február 15-ig kell dönteniük arról, hogy a kuratóriumi tagságot vagy a kormánytisztséget tartják-e meg.