Infostart.hu
eur:
382.08
usd:
327.87
bux:
109191.2
2025. december 5. péntek Vilma
római kori dunai hadi gálya
Nyitókép: https://www.facebook.com/livingdanubelimescruise2022/photos/?ref=page_internal

Római kori őrhajó érkezik a Dunán

Egy római folyami őrhajó érkezik Németországból, hogy végighajózzon a Dunán.

Az ókori őrhajó egyetemi kutatók segítségével, régészeti leletek alapján, korabeli szerszámokkal épült. A 24 fős hadi gálya a tervek szerint augusztus 12-én, pénteken ér Szentendrére - adja hírül a város honlapja, a szentendre.hu.

A korhű jelmezekbe öltözött "római" katonák másnap eveznek majd tovább Budapest felé. Az ókori hadihajó mása 2022. július 18-án a németországi Ingolstadtból indult, legénysége azt tervezi, hogy az egykori római határvonal, a "limes" mentén végigevez egészen Romániáig. A vállalkozás a Facebookon követhető.

A Living Danube Limes nemzetközi projekt azokra a kérdésekre keresi a választ, hogy hogyan lehet a római örökséget felhasználni a modern településfejlesztésben, illetve miként lehet kihasználni a dunai limes összekapcsoló erejét.

A római gályát bárki elkísérheti a vízen evezve vagy a parton kerékpározva, gyalogolva.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×