A Magyar Alvás Szövetség három éve kutatási programot indított arra vonatkozóan, hogy az alváshiány és az alvatlanság következményei milyen hatással vannak munkavégzésre – mondta G. Németh György elnöke.
A címzetes egyetemi docens hozzátette: az ezzel foglalkozó nemzetközi program aggasztó számokat mutat, ami alól mi, magyar sem vagyunk kivételek. Vagyis
Magyarország esetében is egyre nyilvánvalóbb az alvatlansághoz kapcsolódó munkahelyi gondok, elsősorban a munkahelyi teljesítmény csökkenése.
Ezért azt javasolták, hogy az úgynevezett egészségtudatos vállalatok, ahol a vezetők elkötelezettek a dolgozóik egészségének megőrzésében, építsék be a Magyar Alvás Szövetség alvásjavító programját is, hiszen a fizikai, mentális és lelki állapot jelentős részben az alvás minőségétől függ.
G. Németh György arra is kitért, hogy a Magyar Alvás Szövetség kidolgozott egy olyan sztenderdet, amivel egy nagyon alapos felmérés alapján megállapítható az, hogy körülbelül milyen a dolgozók alvásminősége. A szakember megjegyezte, pontos kép csak műszeres követéssel kapható, de általában ezek utólag igazolják a tesztek eredményeit. Kiemelte: a felmérés nagyon szigorú titoktartási szabályokhoz kötött, aminek eredményei végül csak a felmért személy ismerheti meg, a munkahelyi vezetők nem. Utóbbiak abban érdekeltek, hogy globálisan kapnak tájékoztatást az elvégzett felmérésekről, tehát, hogy mondjuk száz dolgozóból hány van olyan, akinek nagyon súlyos az alvásállapota. Az eredmények ismeretében a Magyar Alvás Szövetség pedig
úgynevezett alvásjavító tréningekkel igyekszik segíteni a vállalatoknak,
amin önkéntes alapon vehetnek részt a dolgozók – tette hozzá címzetes egyetemi docens.
A programra folyamatosan lehet jelentkezni, és azok a vállalatok, amelyek felismerik ennek a fontosságát, jelentőségét, nagy eséllyel pályázhatnak az első úgynevezett Alvásbarát Vállalat címre, amit március 17-én, az alvás világnapján fog átnyújtani a Magyar Alvás Szövetség a Magyar Tudományos Akadémián, ahol a tervek szerint az idei nemzetközi alváskonferenciát is rendezik. Tehát a Magyar Alvás Szövetséget kell megkeresni, ahol szakemberekből álló team foglalkozik azzal, hogy az emberek kipihentebben érkezzenek a munkahelyükre hozzájárulva ezáltal az egészségük megőrzéséhez is – tette hozzá G. Németh György.