eur:
389.14
usd:
361.07
bux:
68083.63
2024. május 3. péntek Irma, Tímea
A Gyógyszerészi Kamara által a gyógyszerszedés hatékonyságának javítására indított program sajtótájékoztatójának helyet adó budapesti Róna Patika 2019. szeptember 4-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Több ezer beteg számára érkezett fontos hír

Bejelentették: 31 új gyógyszer és terápia kapott tb-támogatást.

Harmincegy új gyógyszer, illetve terápia társadalombiztosítási támogatásáról született döntés, a most befogadott készítmények között van többek között különböző daganatos betegségekre, vérzékenységre, szívelégtelenségre, Parkinson-kórra, szklerózis multiplexre, ízületi gyulladásos megbetegedésekre és asztmára adható legmodernebb gyógyszer.

Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) közleményében azt írta:

a kétéves kihagyás után született döntés nyomán több ezer betegnek javulhatnak az életkilátásai.

Hozzátették: a mostani döntéssel Magyarország közelebb jut ahhoz, hogy behozza a "kényszerű és jelentős lemaradást", amelyet a pandémia okozott az új terápiák társadalombiztosítási befogadását tekintve. Erre a szövetség szerint az esély is megvan, hiszen a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) további 75 beadványt terjesztett fel döntésre - ismertették.

Holchacker Péter, az AIPM igazgatója azt mondta: a tb-támogatotti gyógyszerek körének folyamatos bővítése elengedhetetlen ahhoz, hogy újabb és újabb súlyos betegségek eredményes és hatékony kezeléséhez válhassanak széles körben elérhetővé Magyarországon is a globálisan hozzáférhető legkorszerűbb terápiák.

Az igazgató reméli, hogy felgyorsulhatnak a tb-támogatásról szóló döntések, és egyértelmű bizakodásra ad okot, hogy az előkészítést végző (NEAK) 2021 őszén több mint további negyven beadványt terjesztett fel befogadásra. Ezek a végső döntésre várakozó készítmények a kormány gyors lépésével "akár negyvennél is több indikációban biztosítanának új terápiás lehetőségeket" az érintett nagyszámú magyar beteg számára - mondta.

Holchacker Péter a közlemény szerint úgy véli, sokkal gördülékenyebb és kiszámíthatóbb befogadási döntéshozatalra van szükség ahhoz, hogy ezen a területen is újra "éllovasokká" válhasson Magyarország a visegrádi országok között.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×