Infostart.hu
eur:
363.69
usd:
308.11
bux:
139499.37
2026. április 16. csütörtök Csongor
Nyitókép: Facebook/Orbán Viktor

Levélben üzent Orbán Viktor az új cseh kormányfőnek

Gratulált Petr Fialának a Cseh Köztársaság miniszterelnökévé történt kinevezése alkalmából, szóba hozta a V4-es együttműködést is.

Barátnak és stratégiai partnernek tekintjük Csehországot - szögezte le levelében Orbán Viktor, kiemelve: az elmúlt évek kihívásai, például a világjárvány és a növekvő migrációs nyomás, rávilágítottak a közép-európai országok szoros együttműködésének fontosságára.

A magyar miniszterelnök kifejezte reményét, hogy cseh kollégájával tovább erősítik a kiváló kétoldalú kapcsolatokat, és kiterjesztik a széleskörű együttműködést a Visegrádi Csoport (V4) keretében - közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.

Orbán Viktor biztosította Petr Fialát, hogy Magyarország kormánya kész együttműködni egy erős tagállamokra épülő erősebb Európáért, előtérbe helyezve a stabilitás, a versenyképesség és a keresztény hagyományokon alapuló értékek tiszteletben tartását.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×