Még mindig nem kapta meg a Rác fürdőt és a mellé épült szállodát a Fővárosi Önkormányzat, pedig a licit óta, amelyen a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH) megszerezte az ingatlanokat, csaknem két hónap telt el – írja a Népszava. A lap szerint továbbra sem tudni, hogy mikor nyithat meg a gyógyfürdő.
Egyetlen ajánlattevőként nyerte a főváros cége, és ez némileg a Városházát is meglepte – mondta a lapnak Gy. Németh Erzsébet főpolgármester-helyettes, aki szerint jó döntés volt visszaszerezni a különleges atmoszférával bíró fürdőt és az újonnan épült hotelt. A városvezetés célja, hogy
eredeti formájában állítsa helyre a régi törökkori fürdőt, és minél előbb megnyissa a budapesti közönség előtt.
Szűts Ildikó, a BGYH vezérigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt az árverésről és a fürdő felújításáról is. Mint fogalmazott, miután a május 31-i nyilvános árverésen a BGYH volt az egyedüli ajánlattevő, csak azt kellett kivárniuk, hogy az arra jogosultak élnek-e az elővásárlási jogukkal, de erre végül nem került sor, így a Budapest Gyógyfürdő és Hévízei Zrt. veheti meg a Rác fürdőt, vásárolhatja meg a felszámolás alatt lévő vagyonból. Hozzátette: a továbbiakban meg kell majd vizsgálni, hogy a létesítmény milyen állapotban van, és milyen felújítást kell elvégezni műszakilag, de koncepcionálisan a fővárossal kell majd egyeztetniük, hogy mi a jövőképe a szállodának, illetve a fürdőnek.
A Népszava kiemelte, hogy a május végén megtartott árverésen a fővárosi társaság egyetlen résztvevőként ötmilliárd forintos kikiáltási áron szerezte meg a 2000 négyzetméteres szállodát, valamint a 3300 négyzetméteres Rác fürdőt. Erre jön még az évek óta tartó felszámolási eljárás – egyelőre ismeretlen összegű – költsége. Az ingatlanegyüttes megszerzésére félretett pénzből így marad valamennyi, de ez várhatóan kevés lesz a felújítás költségeire. A főváros abban bízik, hogy a most indult uniós ciklusban vagy a helyreállítási alap forrásai között akad olyan, amelyből támogatás nyerhető a műemlék ismételt rekonstrukciójára.