Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 7. szombat Rómeó, Tódor
Szlávik János infektológus főorvos egy Pfizer és a BioNTech által kifejlesztett koronavírus elleni oltóanyaggal a Dél-pesti Centrumkórházban 2020. december 26-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Szlávik János: visszaszorulóban a járvány, de még több millió beoltottra van szükség

A Dél-pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője szerint össze kell fogni, nem szabad hinni az "álprófétáknak".

Mindenhol csökken a vírus örökítőanyagának szennyvízben mért mennyisége. Úgy látszik, hogy a járvány leszálló ágba került – mondta a Dél-pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője az M1 aktuális csatornán.

Szlávik János közlése szerint ezt jelzi az is, hogy a kórházakban csökken a fekvőbetegek száma, ugyanakkor az intenzív osztályokon még mindig nagy a leterheltség, ami miatt a halálesetek száma csak lassan mérséklődik.

Arra a felvetésre, hogy az átoltottakkal és a betegségen átesettekkel együtt a lakosság 50-60 százaléka lehet most védett, azt mondta, ez még nem elegendő ahhoz, hogy emiatt csökkenjenek a számok.

"Tehát

még egy-két, akár hárommillió ember beoltására van szükség ahhoz, hogy nagyon komolyan csökkenjen a járvány, illetve komolyan csökkenjen az a veszély, hogy a vírus visszatér Magyarországra"

– fogalmazott Szlávik János.

Hangsúlyozta, most van az a pillanat, amikor össze kell fogni, és nem szabad hinni az "álprófétáknak", hiszen a jelenlegi helyzet fordulópontnak is tekinthető.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×