Infostart.hu
eur:
378.7
usd:
319
bux:
130202.21
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Egy kislányt fotóz anyukája a nyíregyházi Gyermekek Háza óvoda farsangján 2016. február 10-én.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Már látszik, élnek-e az emberek az óvodai ügyelet lehetőségével

Az óvodák nyitva tartása valamivel népszerűbb, mint az általános iskoláké, de a családok - úgy tűnik - inkább megoldják maguk.

Egyes fővárosi kerületekben alig 30-40 óvodás felügyeletét kellett megszervezni a múlt héten - írja az Eduline. A gyerekek mintegy 5 százalékát vitték be az ügyeletes óvodákba.

Az I. kerületben viszont például az összes (7) óvoda nyitva van, épp járványügyi megfontolásból, hogy ne legyen annyi kontaktus a gyerekek között sem. Eddig 22 gyermek jelent meg átlagosan. Ugyanígy gondolkodik Kispest önkormányzata is.

A II. kerületben három óvoda volt nyitva, de átlagosan 34 ovis érkezett átlagosan.

A III. kerületben 2 óvoda van nyitva, de ha nő a létszám az eddigi 40-ről, nyitni fognak még.

Az V. kerületben két óvodába összesen 8 felügyeleti igény érkezett az első napon.

A XVIII. kerületben 27 épület van nyitva. A 2750 óvodás közül 115 gyermek volt az ügyelet érintettje.

Debrecenben a 6000 óvodás közül naponta 300-at visznek be.

Központi döntés az óvónők teszteléséről nincs.

Az általános iskolákban sincs nagy igény az ügyeletre, 0,4-0,7 százaléknyian jelentek meg az intézményekben.

Az óvodák a dolgok jelenlegi állása szerint április 7-ig vannak zárva.

Munkáltatói igazolást sehol sem kérnek a bevitt gyermekek mellé.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Szakértő: folyamatos Európa versenyképességének hanyatlása

Szakértő: folyamatos Európa versenyképességének hanyatlása

Európa versenyképességének javítása az egyik legfontosabb céljuk és feladatuk is az uniós vezetőknek. Ehhez azonban számtalan változtatásra van szükség. Horváth Sebestyén, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője erről beszélt az InfoRádióban az informális EU-tanácsülés mentén.

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×