Infostart.hu
eur:
363.77
usd:
318.84
bux:
144765.41
2026. július 23. csütörtök Lenke

A hétvégén újra tesztelik a köznevelésben dolgozókat - a nap hírei

Újabb 114 koronavírusos beteg halt meg Magyarországon. Az Egyesült Királyságban elérte az egymilliót a koronavírus ellen beadott oltások száma. Indiában is engedélyezték az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca közös fejlesztésű oltóanyagát. A nap legfontosabb hírei január 2-án.

Újabb 1410 embernél mutatták ki a koronavírus fertőzést Magyarországon.Ez fele annyi, mint egy nappal korábban. Meghalt 114 többségében idős, krónikus beteg. 5 529 embert ápolnak kórházban, közülük 402-en vannak lélegeztetőgépen. Az aktív fertőzöttek száma 153 és fél ezer, a halálos áldozatoké 9.780. Eddig összesen 80 ezer adag vakcina érkezett Magyarországra, amelyekkel 21 kórházi oltóponton zajlik az egészségügyi dolgozók oltása.

Karácsony másnapja óta folyamatosan oltják az egészségügyi dolgozókat a koronavírus elleni vakcinákkal.A Semmelweis Egyetem rektora az M1-en elmondta: az általa irányított intézményben már csaknem 2 ezer ember kapta meg az oltást, és az orvosok mintegy 95 százaléka, illetve a szakdolgozók nagy része is szeretné beoltatni magát. Merkely Béla hozzátette: semmilyen mellékhatást nem észleltek.

A hétvégén újra tesztelik a köznevelésben dolgozókat a január 4-ei biztonságos munkakezdés érdekében. Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár korábban azt mondta: a tesztelést kiterjesztik a szakképző intézményekre is.

Az Európai Bizottsághoz fordul az MSZP EP-képviselője, hogy megtudja: milyen oltási stratégiai tervet adott le a magyar kormány Brüsszelnek. Ujhelyi István közölte: az Európai Parlament közegészségügyi kérdésekkel foglalkozó szakbizottságának tagjaként többszöri kérése ellenére sem kapott eddig érdemi tájékoztatást a stratégia részleteiről a kabinet illetékeseitől.

Világszerte már csaknem 84 millió fertőzöttet azonosítottak és 1 millió 900 ezer közelébe emelkedett a halálos áldozatok száma. Az Egyesült Államokban átlépte a 20 milliót a regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma és már csaknem 350 ezren haltak meg a betegség szövődményei miatt.

Spanyolország január 19-ig meghosszabbította a beutazási korlátozásokat az Egyesült Királyságból érkezőkkel szemben a koronavírus gyorsabban terjedő változata miatt. A mutáció miatt hasonló korlátozásokat vezetett be Hollandia, Belgium, Ausztria, Németország, Románia és Kuvait is.

Az Egyesült Királyságban elérte az egymilliót a koronavírus ellen beadott oltások száma. A brit egészségügyi miniszter megerősítette: az oltási kampányban új menetrendre térnek át, hogy minél többen mielőbb megkaphassák az első dózist, mivel nagyrészt már annak beadása után kialakul a megbetegedés elleni kezdeti védelem. Matt Hancock közölte azt is: hétfőtől elkezdődik az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca közös fejlesztésű vakcinájának tömeges alkalmazása is.

Indiában is jóváhagyták az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca brit-svéd gyógyszergyár közös fejlesztésű oltóanyagának használatát. Újdelhi illetékesek tájékoztatása szerint még két hazai gyártású, illetve az orosz vakcina vár még engedélyeztetésre.

Az Egészségügyi Világszervezet jóváhagyta a Pfizer és BioNTech közös vakcinájának sürgősségi felhasználását. Ez azt jelenti, hogy az alacsony és közepes jövedelmű országokban is megkezdődhet az oltás. A WHO intézkedése azokat a fejlődő országokat érinti, amelyeknek nincs saját szabályozó testületük, vagy olyan eszközeik, amelyekkel tesztelhetnék és vizsgálhatnák a vakcinákat.

Olaszországban jelentős veszteségeket okozott az embereknek a koronavírus-járvány. Egyik friss tanulmány alapján a bruttó hazai termék csaknem 10 százalékkal csökkent 2020-ban a válság miatt, ami magyar pénzben fejenként több mint 900 ezer forint bevételkiesést jelentett az olasz polgároknak. A lakossági fogyasztás a 2019-eshez képest 10,5 százalékkal esett vissza tavaly.

Az Egyesült Államokban republikánus szenátorok egy csoportja kifogást fog emelni az elnökválasztás eredményének jóváhagyása ellen a Donald Trump elnök által is hangoztatott, de nem bizonyított csalások miatt. A demokrata párti Joe Bident a választási eredmény alapján decemberben választotta meg az elektori kollégium. Ezt a döntést a washingtoni Kongresszus két házának együttes ülésén kellene jóváhagyni jövő szerdán.

Címlapról ajánljuk
Trumpot feldühítette az új brit külügyminiszter kinevezése

Trumpot feldühítette az új brit külügyminiszter kinevezése

Donald Trumpot mélységesen felháborítja az új brit külügyminiszter személye, állítják Washingtonban kormányzati bennfentesek. A brit külügyi tárca új vezetője Ed Miliband volt környezetvédelmi miniszter és pártja egykori főnöke lett. A Fehér Házban azt mondják: nem felejtik el korábbi megjegyzéseit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.23. csütörtök, 18:00
Szécsényi Gábor
Az Autó főszerkesztője
Tisza-kormány: lemondott a legfőbb ügyész, óriási vasútfejlesztési projektet jelentett be a kabinet

Tisza-kormány: lemondott a legfőbb ügyész, óriási vasútfejlesztési projektet jelentett be a kabinet

Az elmúlt napok hazai belpolitikai eseményeit az új köztársasági elnök keresése uralta, miután Polgár Judit visszautasította a jelölést, amit Török Gábor politikai elemző a Tisza-kormány első politikai kudarcának nevezett. A jelöltállítási folyamat így a parlament keddi ülésén folytatódott, emellett azonban több fontos javaslatot is tárgyaltak a képviselők. Szerdán 10 évre szóló vasútfejlesztési projektet jelentett be Magyar Péter miniszterelnök és Vitézy Dávid beruházási- és közlekedési miniszter, melynek keretében a teljes hazai vasúthálózat megújul majd. A délután folyamán dr. Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész bejelentette, hogy lemond tisztségéről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×