Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
Nyitókép: Pixabay

A jövő héten megtörténik a budapesti külső körvasút rehabilitációja

Október 25-től Piliscsabától már nem csak Angyalföldig járnak a vonatok, a távlati cél pedig, hogy Esztergomtól akár Hatvanig is el lehessen jutni átszállás nélkül. Az új vonalon 30 percenként járnak a szerelvények.

S76-os járatszámmal új vasúti viszonylat létesült Budapest környékén. Útvonala: Rákos - Újpalota - Angyalföld - Pilisvörösvár - Piliscsaba.

A vonalon a járatok 30 percenként követik egymást - tett bejelentést Vitézy Dávid, a Budapest Fejlesztési Központ vezérigazgatója a Facebookon.

Új elővárosi vasúti szolgáltatás indul Budapesten, S76-os járatszámon, Rákos állomás - Újpalota - Angyalföld - Újpest -...

Közzétette: Vitézy Dávid2020. október 21., szerda

Voltaképpen az esztergomi vonal Angyalföldtől hosszabbodik meg a pesti irányban, Kőbánya felé, október 25-től, rehabilitálva a menetrendszerű közlekedést a budapesti külső körvasúton, és az utasforgalom birtokba veheti a MÁV saját beruházásban készült új, Újpalota vasúti megállóját.

A vonatok még csak tesztüzemben járnak majd, a BFK folyamatosan együttműködik a MÁV-val a tapasztalatok kiértékelésében.

Távlati cél, hogy ezek a vonatok Pécel irányába folytassák pesti útjukat, ezáltal szerves részévé válva a Budapest-Hatvan vonalnak, ahol a felújítás után a KISS motorvonatok járni fognak.

Így jövőre járatsűrítést kaphat Pécel mellett Budapest XVII. kerülete, Rákosmente is, egyúttal új körvasúti kapcsolatok nyitnak ezekből az irányokból, a hatvani vonal elővárosi utasai számára Újpalota, Újpest és Óbuda felé.

Forrás: MÁV
Forrás: MÁV

Címlapról ajánljuk

Öröm és kríziskezelés a hazai erdőkben – a kirándulóknak is üzentek a szakemberek

A havazás jót tett a hazai erdőknek, mert a hótakaró védi a növényeket a fagyok ellen – mondta az Mészáros Péter, a Pilisi Parkerdő Zrt. szóvivője az InfoRádióban. A vadgazdálkodásért felelős vadászok kríziskezelési üzemmódra tértek át az extrém hideg és a folyamatos havazás miatt, fontos a jól átgondolt etetés – hangsúlyozta Földvári Attila, az Országos Magyar Vadászkamara szóvivője.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×