Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus
Az év végi ünnepnapokon, adventkor, karácsonykor, szilveszterkor, újévkor telt házzal üzemelt a Hungarospa Hajdúszoboszlói Zrt. Aqua-Palace Élményfürdője. Az új év első napjaiban is tart a téli strandszezon, a 13 medencét napi 1400-1600, főként orosz, ukrán, lengyel, román és magyar vendég keresi fel. MTVA/Bizományosi: Oláh Tibor  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: Oláh Tibor

Ősszel is pezseghet a belföldi turizmus

Csaknem minden második válaszadó tervez őszre többnapos utazást a Szallas.hu friss felmérése szerint. Gyula, Hajdúszoboszló és Zalakaros a legnépszerűbb úti cél a következő hónapokban.

A válaszadók csaknem fele megy szabadságra ősszel és 43 százalékuk tervez üdülést. 16,5 százalékkal több aktív foglalás van a szeptember-novemberi időszakra, mint tavaly ilyenkor. A szeptemberi foglalások 21 százalékkal, az októberiek 14 százalékkal magasabbak az előző évinél, viszont a novemberi 22 százalékkal elmarad 2019-hez képest.

A legkeresettebb úti célok a fürdővárosok, mint Gyula, Hajdúszoboszló, Zalakaros, Eger és Hévíz. Szintén népszerű település még Siófok, Egerszalók, Visegrád, Nyíregyháza és Miskolctapolca is a vendégek körében. A következő hónapokban az átlagos foglalási érték 65 ezer forint.

Az őszi utazás azok körében is népszerű, akik már nyaraltak, és azoknál is, akik valamilyen okból kifolyólag nem vakációztak. A foglalások többsége (43 százalék) két éjszakára, minden ötödik 3-ra, 18 százalékuk pedig egy éjre szól. Az apartmanok (27 százalék), a vendégházak (19 százalék), a panziók (17 százalék) és a 3 csillagos hotelek (17 százalék) a legkeresettebb szállástípusok.

Erősen megoszlik, kinek mennyi fizetett szabadsága maradt még az idén. A koronavírus-járvány miatt munkáltató kérésre a válaszadók 44 százalékának ugyan nem kellett szabadságot kérnie, de körülbelül minden tizedik embernek 6-10 napot, 8 százalékuknak 1-5 napot kellett kivennie. A válaszadók 27 százaléka még 6-10, 17 százaléka 11-15 fizetett szabadsággal rendelkezik, minden tizedik pedig 16 vagy több nappal gazdálkodhat. Utóbbival megegyezik azoknak az aránya is, akiknek 1-5 nap szabadságot kell beosztaniuk az idei év hátralévő részére.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Kubatov Gábor eltemette a televíziót

„Most, ha egy órán belül nem reagáltál, véged van” – jelentette ki Kubatov Gábor a Fidesz új kommunikációs stratégiájáról beszélve. A pártigazgató a Mandineren beszélt erről.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Éjszakai, összehangolt légicsapást mértek az orosz erők a közép-ukrajnai Kremencsuk infrastruktúrájára, ami kiterjedt áram- és vízkimaradásokat okozott – közölte vasárnap Vitalij Maleckij polgármester. Az orosz légvédelem vasárnap 77 ukrán drón megsemmisítéséről számolt be. Szombaton az ukrán elnök Donald Trump különmegbízottjával tárgyalt telefonon. Szintén tegnapi hír, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) friss jelentése szerint megrongálódott a csernobili szarkofág a februári dróntámadást követően, így nem tudja ellátni elsődleges biztosági feladatát, vagyis a sugárzás megakadályozását

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 7. 14:11
×
×
×
×