eur:
409.46
usd:
374.78
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős kormánybiztos biciklizik a Fertőd - Celldömölk - Hévíz - Keszthely kerékpáros túravonal avatása után tartott bejáráson Fertődön 2018. július 18-án.
Nyitókép: NTI/Krizsán Csaba

2022-re elkészülhet a Budapest-Balaton bringaút

Soha nem történt ennyi kerékpáros-fejlesztés egy időben Magyarországon, mint ezekben a napokban - mondta az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos az EuroVelo 6 kerékpáros-útvonal dunakeszi szakaszának építési munkálatait megnyitó sajtótájékoztatón. Révész Máriusz hozzátette: Magyarország fordítja a legtöbb uniós forrást kerékpárutakra.

Június 20-án adják át Magyarország leglátványosabb kerékpáros-fejlesztése, a Tisza-tavat megkerülő bicikliút Tiszafüred és Poroszló közötti szakaszát, amelyhez három hidat kellett építeni. Júniusban adják át az Eger-Egerszalók kerékpárút-szakaszt is, amely az EuroVelo 14-es útnak lesz fontos része - közölte.

A kormánybiztos elmondta: még a nyáron átadják a Debrecent Nagyváraddal összekötő kerékpárút egy részét, a Tépe-Berettyóújfalu kerékpárutat, amelyhez már csak egy rövid szakaszt kell építeni, hogy végig önálló kerékpárúton lehessen a két nagyváros között biciklizni.

Révész Máriusz elmondta, hogy a Duna bal partján, Szob és Ipolydamásd között jelenleg is épül a kerékpárút és folyik az Ipolydamásd-Helenba-híd építésének előkészítése.

Ha a híd elkészül, akkor a Duna bal partja akár a Fekete-erdőig járható lesz kerékpárral

- tette hozzá.

Kitért arra is, hogy folyik egy másik nagyon fontos kerékpárút építése Budapest és Szentendre között, ami augusztus végére készül el.

A Budapest-Balaton-kerékpárút építéséről Révész Máriusz elmondta, hogy az idén több szakaszon elkezdődtek a munkálatok, és remélhetőleg 2022-re járható lesz a bringaút.

Már folyik a Balaton-kör felújítása is - tette hozzá.

A kormánybiztos szerint az épülő dunakeszi kerékpárútnak nemcsak turisztikai szerepe lesz, de sokban hozzájárulhat a munkába járás elősegítéséhez. Hozzátette, hogy egy hétköznapi reggelen akár gyorsabban is be lehet majd jutni Budapestre kerékpáron, mint gépkocsival a dugóban araszolgatva.

Tuzson Bence, a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati államtitkára és a térség fideszes országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy az EuroVelo 6 kerékpárút nemzeteket és fővárosokat köt össze.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×