Infostart.hu
eur:
352.06
usd:
307.75
bux:
138997.93
2026. június 22. hétfő Paulina
A kormany.hu által közzétett képen védőfelszerelést viselő orvos és ápolók ellátnak egy beteget a koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított osztályon a fővárosi Szent László Kórházban 2020. május 8-án.
Nyitókép: MTI/Árvai Károly/kormany.hu

Újabb három elhunyt, 3509-re nőtt a fertőzöttek száma

Vasárnap reggelre 36 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19).

Újabb magyar állampolgároknál, 36 főnél mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 3509 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.

Elhunyt újabb 3 idős krónikus beteg.

Ezzel 451 főre emelkedett az elhunytak száma, 1396-an pedig már gyógyultan távoztak a kórházból.

Az aktív fertőzöttek száma 1662 fő.

Az aktív fertőzöttek 56%-a, az elhunytak 78%-a, a gyógyultak 61%-a budapesti vagy Pest megyei. 562 koronavírusos beteget ápolnak kórházban és 47-en vannak lélegeztetőgépen.

Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1672 ember) és Pest megyében (473) van a legtöbb fertőzött.

Ezt követi Fejér megye (356), Zala megye (219), Komárom-Esztergom megye (195) és Csongrád megye (114).

Békés megyében (11) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Forrás: koronavirus.gov.hu
Forrás: koronavirus.gov.hu

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×