eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Kelemen Péter, az egri Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet 4. E osztályos tanulója az otthonából követi a távoktatásban tanító Ládiné Szabó Tünde pedagógus óráját 2020. március 23-án. A koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében országszerte a tanulók nem járnak iskolába, otthon tanulnak digitális tanrend szerint.
Nyitókép: MTI/Komka Péter

Májustól vakáció, augusztustól új tanév - a Pedagógus Kar ötlete

Észrevételei vannak a digitális átállással kapcsolatban a Nemzeti Pedagógus Karnak.

Pontos napirendet és a tananyag mérséklését javasolja a Nemzeti Pedagógus Kar a digitális távoktatásban. Horváth Péter, a szervezet elnöke az InfoRádióban elmondta, türelem és rugalmasság kell a tanároktól a jelenlegi helyzetben, kölcsönösen pedig a bizalom nagyon fontos.

"Az átállás nem könnyű senki számára sem. Továbbra is azt kérjük minden szereplőtől, legyen szülő, diák vagy tanár, méltósággal, higgadtsággal, mértéktartással, méltányossággal próbáljuk kezelni a helyzetet, bízzunk egymásban" - szorgalmazta Horváth Péter.

Az InfoRádió úgy értesült, akár több száz olyan iskola is lehet, ahol a rendszer átállítása nem sikerült, de ezeket az értesüléseket Horváth Péter kétkedve fogadja.

"Nem kaptunk egyetlen vezetőtől, tankerülettől sem ilyen jelzést. Lehet, hogy a csoportszervezésnél egy-egy pedagógusnak gondja akadt, de komplett iskolák esetében én ezt nem gondolom" - mondta Horváth Péter, aki szerint széles skálán mozog, hogy milyen eszközökkel próbálják elérni a diákokat.

A Nemzeti Pedagógus Kar közzétette ajánlásait, ezek közül a legfontosabb, hogy legyen napirend, vagyis hogy

egyértelmű legyen, mikor érkeznek a feladatok a diákokhoz, és azok megoldását mikorra várják.

"Életkor szerint is más lehet a helyzet, hisz egy kisiskolásnál sokkal nehezebb helyzetben van a szülő is, míg egy nagyobb diáknál már heti feladatkiosztásról is szó lehet. De a korlátokat, hogy ne kelljen mindenkinek minden felületet napi 24 órán át figyelni, ezt rendkívül fontosnak tartjuk" - hívta fle a figyelmet Horváth Péter.

A tananyag mennyisége természetszerűleg most csökken, át kell gondolni, hogy mik a legfontosabbak és mit lehet számonkérni, mi lesz az érettségizőkkel,

mi lesz a tanítás-tanulás-kikérdezés hármasával.

Úgy látja, a fennálló helyzetben a tanév meghosszabbítása egy "távoli dolog", a maga részéről elképzelhetőnek tartja, hogy májusban kezdődik majd a nyári szünet, és augusztusban az új tanév.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×