Infostart.hu
eur:
382.06
usd:
327.88
bux:
109200.88
2025. december 5. péntek Vilma
Szentendre, 2020. január 25.A Duna alacsony vízállása miatt száraz mederfal Szentendrénél 2020. január 25-én.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Kritikus szintet közelít a Duna vízállása

Ismét nagyon alacsony a Duna vízállása, a következő napokban tovább apadhat a folyó

A következő egy hét során várhatóan tovább csökken a Duna vízszintje Mohácsnál is, egyre inkább közelítve a hajózás szempontjából kritikus határnak számító 150 centiméterhez - írta a Pécsi Újság. Mohácsnál vasárnap reggel 166 centiméteren állt a folyó.

Mivel az elmúlt napokban nem volt számottevő csapadék a folyó vízgyűjtő területein, ezért egyhamar nem várható a vízszint emelkedése.

A Duna gyakorlatilag a teljes magyarországi szakaszán apad.

A lap szerint a hajózás szempontjából kritikus határnak a 150 centis víz számít, az alatt a nagyobb merülési mélységű hajókat csak félig rakodják, nehogy zátonyra fussanak - csütörtökön várhatóan ez alá esik a vízállás.

Az újság emlékeztet arra, hogy a rekordtól azért még jócskán távol van a jelenlegi szint, a valaha feljegyzett legalacsonyabb szintet ugyanis 2018 októberében mérték Mohácsnál, hatvankét centimétert. Ez csak egy centivel kevesebb, mint az előző, 2013-as negatív rekord.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Karácsonyi Signature PRO akció: két hónapig féláron

Karácsonyi Signature PRO akció: két hónapig féláron

Karácsony alkalmából ismét különleges akcióval kedveskedünk olvasóinknak: december 1-jén útnak indított kampányunk keretében fél áron adjuk a Signature PRO előfizetésünket, ráadásul két hónapra. Most még inkább megéri csatlakozni az előfizetők táborához, akik egyedi elemzésekben, máshol nem megtalálható online befektetői rendezvényekben, ingyenes konferenciabelépőkben, különleges tartalmakban részesülnek. És amit ígérhetünk régi és új előfizetőinknek is: folyamatosan fejlesztjük előfizetői tartalmainkat, formátumainkat, hamarosan újabb bejelentésekkel érkezünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 10:02
×
×
×
×