eur:
403.75
usd:
351.19
bux:
97304.12
2025. június 17. kedd Alida, Laura
Nyitókép: Pixabay

Egy nap, ami arra figyelmeztet, hogy mire képes az ember

A holokauszt emléknapja arra figyelmeztet, mit képes megtenni egyik ember a másikkal - mondta Kovács Tamás, a budapesti Holokauszt Emlékközpont igazgatója.

Az ENSZ Közgyűlése 2005. november 1-jén nyilvánította január 27-ét a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapjává annak emlékére, hogy az auschwitzi haláltábor 1945. január 27-én szabadult fel.

Az emléknap kapcsán Kovács Tamás azt mondta:

a deportáltak átlagemberek voltak, "bűnük" többnyire csak az volt, hogy zsidónak születtek.

A koncentrációs táborok célja nem a büntetés, hanem a kínzás és a megsemmisítés volt, de végeztek emberkísérleteket is - fejtette ki az M1 aktuális csatornán vasárnap.

A budapesti Holokauszt Emlékközpont szerint az európai zsidó holokauszt áldozatainak számát a különféle becslések öt- és hatmillió közé teszik, közülük hozzávetőleg minden tizedik volt magyarországi zsidó, az ő számuk 500-600 ezer közötti lehetett. A Magyarországról deportált zsidók jelentős részét Auschwitz-Birkenauba vitték.

Címlapról ajánljuk

Nekiesett Orbán Viktornak az ellenzék a parlamentben

A miniszterelnök is részt vett a 2026-os költségvetés megszavazásán a parlamentben, ahol ellenzéki össztűz zúdult rá az azonnali kérdések és válaszok órájában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.18. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×